پخش سریال «روزگار قریب» از آی فیلم
پخش سریال «روزگار قریب» از آی فیلم
تلویزیون در حالی که سریال تازه ساخت «۸۷ متر» کیانوش عیاری را در آستانه پخش دارد، به پخش سریالی دیگر از این کارگردان با عنوان «روزگار قریب» هم اقدام کرده است؛ محموعه ای تاریخی که در سال ۸۶ به روی آنتن رفت.

تلویزیون در حالی که سریال تازه ساخت «۸۷ متر» کیانوش عیاری را در آستانه پحش دارد، به پخش سریالی دیگر از این کارگردان با عنوان «روزگار قریب» هم اقدام کرده است؛ محموعه ای تاریخی که در سال ۸۶ به روی آنتن رفت.

به گزارش تیتر هنر، سریال خاطره‌انگیز «روزگار قریب» از امشب ـ شنبه ـ ۱۳ شهریور ماه روی آنتن خواهد رفت.

سریال «روزگار قریب» به زندگی دکتر قریب در کنار حوادث آن دوران پرداخته است و از قاب کانال فارسی آی فیلم بازپخش می‌شود.

در این سریال، زندگی دکتر محمد قریب از سال ۱۲۵۹ هم‌زمان با شروع تحصیلات ابتدایی‌اش تا مرگ وی در سال ۱۳۵۳ روایت می‌شود که هم‌زمان است با وقایع خاص و حساس تاریخی مثل کودتای رضاخان، قحطی تهران در زمان جنگ جهانی دوم، حضور متفقین در ایران و وقایعی نظیر ۳۰تیر۱۳۳۲.

دکتر قریب ازجمله پزشکانی بود که به‌عنوان پایه‌گذار طب اطفال در کشور شناخته می‌شوند؛ به‌همین منظور در این سریال سعی شده روایت زندگی‌نامه دکتر قریب در بیمارستانی که وی در آنجا بستری بود، به نمایش گذاشته شود.

مهدی هاشمی، ناصر هاشمی، شهاب کسرایی، کاوه آهنگر، پرهام کرمی، آفرین عبیسی، مهران رجبی، رضا بابک، محمود بنفشه خواه، فرحناز منافی ظاهر، سپیده ذاکری، مهدی فرخ سیر، مهدی فریمان، سیامک قماشی و اعظم فرهاد در این مجموعه ایفای نقش کرده‌اند.

«روزگار قریب» هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن می‌رود و در ساعت‌های ۶ و ۱۴ روز بعد بازپخش آن خواهد بود.