بهنوش بختیاری که با نمایش "سه خواهر و دیگران" کار حمید امجد روی صحنه می‌رود، گفت: خدا به من رو کرده که دارم با حمید امجد کار می‌کنم!

خدا به بهنوش بختیاری رو کرد!

بهنوش بختیاری که با نمایش “سه خواهر و دیگران” کار حمید امجد روی صحنه می‌رود، گفت: خدا به من رو کرده که دارم با حمید امجد کار می‌کنم!

به گزارش هفت هنر، این بازیگر با ابراز خرسندی از حضور دوباره‌اش در تئاتر افزود: پیش از این درچند نمایش بازی کرده بودم و بعد از آن هم چند پیشنهاد دیگر داشتم اما بسیاری از آنها نمایش‌های خنده‌داری بود که بیشتر برای فروش آماده می‌شد در حالی که معتقدم مجموعه‌هایی مانند تئاتر شهر یا تماشاخانه ایرانشهر جای این گونه نمایش‌ها نیست چون سالن‌هایی مانند «بولینگ عبدو» یا تئاتر «گلریز» چنین نمایش‌هایی را اجرا می‌کنند.

بختیاری ادامه داد: حمید امجد برای خودش استادی در تئاتر است و سبک خاص خودش را دارد. همه کارهای ایشان را دیده‌ام و از قدیم طرفدار تئاترهای ایشان بوده‌ام همیشه متن‌ها و حال و هوای آثارشان را دوست داشتم و خوشحالم که در نمایش یکی از بهترین هنرمندان تئاتر بازی می‌کنم .

او که قرار است با بازی در این نمایش در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود، در پاسخ به این پرسش که آیا از بازی در چنین سالنی نمی‌ترسید؟ توضیح داد: کلا از تئاتر می‌ترسم. هر شب که قرار است روی صحنه بروم، صدای تپش قلبم را می‌شنوم. از سوی دیگر سالن اصلی تئاتر شهر ویژگی‌های خاص خود را دارد. بسیاری از هنرمندان و تماشاگران تئاتر خاطرات خیلی زیادی از نمایش‌های این تالار دارند نمایش‌هایی که هر کدام حرفی برای گفتن داشته‌اند.

بازیگر نمایش “پرواز ایکار” ادامه داد: فکر می‌کنم هر بازیگری دوست داشته باشد در تالار اصلی تئاتر شهر کار کند اما این تجربه به همان اندازه که دوست داشتنی است، ترسناک هم هست و من از حالا اضطرابم آغاز شده است. با اینکه به نظر می‌رسد خیلی اعتماد به نفس دارم، اما در درونم هیاهوی عجیبی است و نگران خیلی چیزها هستم.

بختیاری در عین حال با اشاره به وسواس و دقت حمید امجد در آماده سازی آثارش افزود: البته ایشان آنقدر دقیق و سنجیده کار می‌کند و تمرین ما آنقدر زیاد است که فکر می‌کنم همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

این بازیگر با اشاره به دیگر حساسیت‌های امجد در آثارش ادامه داد: هر کاری برای بازیگر یک اتفاق تازه است اما در کارکردن با آقای امجد متوجه شدم هر کلمه بار خود را دارد. شاید خیلی از بازیگران، عمر حرفه‌ای‌شان تمام شود و هرگز بار کلمات را درک نکنند اما خوشحالم که در این نمایش به چنین تجربه‌ای دست یافتم.

بختیاری یادآور شد: بازیگر بدون حضور در تئاتر نمی‌تواند مهارت بازیگری‌اش را بسنجد و حالا خوشحالم که سختگیری آقای امجد ما را هر چه ورزیده‌تر و ماهرتر می‌کند و به ایشان گفته‌ام حتما از کارم خرده بگیرند تا بتوانم هر روز سطح کاری‌ام را ارتقاء بدهم.

بازیگر نمایش “دورهمی زنان شکسپیر” در ادامه صحبتش خواستار توجه بیشتر به تئاتر شد و خطاب به مدیران هنری درخواست کرد که هنرمندان تئاتر را دلسرد نکنند و به آنان آزادی عمل بیشتری بدهند.

وی تاکید کرد: ای کاش سالن‌ها را راحت‌تر در اختیار گروه‌ها بگذارند! در پذیرش متون سختگیری بی‌دلیل نکنند و اجازه بدهند بعضی مسائل که در تلویزیون و سینما امکان مطرح کردنش نیست، در تئاتر گفته شود. کاری نکنیم تا مخاطب تئاتر هم مانند مخاطب دیگر داستان ما از بین برود و اجازه بدهیم هنرمندان تئاتر، آزادی بیان و آزادی بعد بیان داشته باشند.

بختیاری افزود: خود من شخصا آنقدر تئاتر را دوست دارم که اگر درآمد کافی داشتم، اصلا سراغ کار دیگری نمی‌رفتم و امیدوارم شرایط به گونه‌ای باشد که هنرمندی مانند آقای امجد سال‌ها از صحنه دور نماند بلکه با فاصله‌های معقول کار کند.

وی درباره نقش خود در نمایش “سه خواهر و دیگران” توضیح داد: نقش دختر رعیتی به نام “ناتاشا” را بازی می‌کنم که بسیار جالب است و حرفهایی دارد که شبیه آن را در جامعه امروز خیلی شنیده‌ایم. ضمن این که آقای امجد در این نمایش تلفیق بسیار ماهرانه‌ای از دو نمایشنامه چخوف و یک نمایشنامه شکسپیر را انجام داده‌اند.

به گزارش ایسنا، نمایش “سه خواهر و دیگران” نوشته و کار  حمید امجد تیر ماه امسال در تالار اصلی تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.

امجد در این اثر به غیر از اشاره به رخدادها و شخصیتهایی واقعی از زندگی شخصی آنتوان چخوف، رخدادها و شخصیتهایی از چند اثر او همچون “باغ آلبالو” و “سه خواهر”  را نیز در کنار پاره‌هایی از موقعیت و رخدادهای “شاه لیر” شکسپیر مورد توجه قرار داده است. همچنانکه در این نمایش رد پای گرایش امجد به شناخت و تجربه نمایش‌های سنتی ایرانی و تاریخ ایران نیز جستنی است.

افشین هاشمی دیگر بازیگر این اثر نمایشی است.

بهنوش بختیاری که با نمایش "سه خواهر و دیگران" کار حمید امجد روی صحنه می‌رود، گفت: خدا به من رو کرده که دارم با حمید امجد کار می‌کنم!