اکران «شور عاشقی» از هفته آینده

قرارداد سرگروهی فیلم سینمایی «شور عاشقی» داریوش یاری در شورای صنفی نمایش ثبت شد.

به گزارش تیتر هنر، نهمین جلسه شورای صنفی نمایش روز یکشنبه ۳ تیر ماه در خانه سینما برگزار شد.

شورا بعد از بررسی درخواست‌ها و موارد مطرح شده، قرارداد فیلم سینمایی «شور عاشقی» به کارگردانی و تهیه کنندگی داریوش یاری با پخش «بهمن سبز» به سرگروهی پردیس کورش را در آستانه ماه محرم (عاشورا و تاسوعای حسینی) ثبت کرد.

همچنین مقرر گردید اکران فیلم‌های «یادگار جنوب»، «روزی روزگاری آبادان»، «روایت ناتمام سیما» و «شور عاشقی» از هفته آینده در سینماهای سراسر کشور آغاز شود.

«شور عاشقی» سومین ساخته سینمایی داریوش یاری است که در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر رونمایی شد. این فیلم درباره کاروان اسرای کربلاست که از کوفه تا شام حرکت می‌کنند و زنی همراه این کاروان می‌شود که می‌خواهد صدای این کاروان باشد تا نگذارد جای جلاد و شهید عوض شود.

یاری پیش‌تر گفته بود که این پروژه‌ از گذشته همراهش بوده و متن فیلم سینمایی، فیلم کوتاه و سریال تلویزیونی آن را نوشته است.

همچنین مجید مجیدی در طول ساخت این پروژه در کنار این گروه سینمایی بوده که بازیگرانی همچون مهدی زمین‌پرداز، پیام احمدی‌نیا، نادر فلاح، علیرضا استادی، شهره موسوی و سیامک صفری در آن ایفای نقش کرده‌اند.

داریوش یاری در مستند سینمایی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» که به تهیه کنندگی بهروز مفید و با حضور شهاب حسینی به عنوان راوی ساخته، به روایتی متفاوت از حرکت امام حسین (ع) از مدینه به مکه و از مکه به سوی کوفه و کربلا پرداخته بود. او همزمان با جشنواره فجر گفته بود که دوست دارد پس از «شور عاشقی» فیلم بعدی خود را با موضوع ورود کاروان حسینی به کوفه بسازد.