علي رهبري: خوشحالم كه مسئولان دريافته اند بايد قدر موسيقي نواحي را دانست

شنبه 11 اردیبهشت 1395 در 13:16


رهبر ارکستر سمفونیک تهران گفت: برگزاری جشنوارهٔ موسیقی نواحی از هر جهت به نفع موسیقی کشورمان است و خوشحالم که مسئولان به این نتیجه رسیدند که باید قدر این موسیقی را دانست.

به گزارشهفت هنر، به نقل از ستاد خبری نهمین جشنوارهٔ موسیقی نواحی، علی رهبری، رهبر ارکستر سمفونیک تهران، با ابراز خرسندی از برگزاری جشنوارهٔ موسیقی نواحی، گفت: برگزاری جشنواره از هر جهت کار پسندیده‌ ای است و بسیار خوشحالم که مسئولان در تهران به این نتیجه رسیده‌اند که باید قدر این موسیقی را دانست و چه بهتر اینکه این جشنواره در شهری به جز تهران برگزار می‌شود.

رهبری با اشاره به اینکه او نیز در سنین نوجوانی، با موسیقی سنتی کارش را آغاز کرده و علاقهٔ زیادی به ویلون و نی دارد، ادامه داد: به خاطر دارم که حدود ۱۵ یا ۱۶ سال سن داشتم که با آقای [حسن] ناهید به اصفهان رفتیم و آنجا به ما گفتند که در یک روستایی شخصی است که گوشه‌هایی را می‌شناسد که فرد دیگری آن ها را کشف نکرده؛ و ما برای اینکه آن گوشه‌ها را یاد بگیریم باید به آن روستا می‌رفتیم.

این استاد موسیقی و رهبر ارکستر گفت: من متوجه هستم که این جشنواره چه هدف هایی دارد و امیدوارم کسانی‌ که این جشنواره را برگزار می‌کنند، به هدف های خود برسند، چراکه موسیقی نواحی و محلی ما مانند گنجی گرانبها است و باید آن را شناخت و از آن محافظت کرد.
نهمین جشنوارهٔ موسیقی نواحی ایران، با دبیری ایرج نعیمایی از ۱۷ تا ۲۱ اردی بهشت‌ ماه در شهر کرمان برگزار می‌شود.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار