«عاشقانه های ایرج» در شبکه مستند
«عاشقانه های ایرج» در شبکه مستند

«عاشقانه های ایرج» ساخته ابوالفضل توکلی مستندی پرتره از دوبلور پیشکسوت ایرج رضایی در شبکه مستند سیما در حال تولید است.

«عاشقانه های ایرج» ساخته ابوالفضل توکلی مستندی پرتره از دوبلور پیشکسوت ایرج رضایی در شبکه مستند سیما در حال تولید است.

به گزارش هفت هنر، ، ابوالفضل توکلی تهیه کننده و کارگردان «عاشقانه های ایرج» درباره تولید این مستند توضیح داد: این اثر خاطره بازی با ایرج رضایی دوبلور پیشکسوت است و به زندگی و کار او می پردازد.ضبط این کار از خرداد ماه آغاز شده بود و اخیرا پس از یک ماه تصویربرداری، به پایان رسید.

وی افزود: روستای گوراب در جاده چالوس، امامزاده صالح تجریش، استودیو ساند فیلم از استودیوهای قدیمی دوبله در تهران، خیابان منوچهری و خیابان کوشک که زمانی مرکز تولید فیلمهای ایران بوده، از جمله لوکیشن های ما در این مستند بوده است.این مستندساز با بیان اینکه «عاشقانه های ایرج» هم اکنون در مرحله تدوین قرار دارد، ادامه داد: رضایی نقش آفرینی های هنرمندانه ای در آثاری چون سریال «ارتش سری»، کارتون «معاون کلانتر»، سریال «مختارنامه»، سریال «روزی روزگاری» و اثر ماندگار پیتر سلرز؛ فیلم «پارتی» داشته است و ما در این مستند خاطرات او را مرور می کنیم.

توکلی یادآور شد: در یکی از بخشهای این مستند، جلال مقامی دوبلور شناخته شده و از دوستان رضایی که ۵۰ سال پیش در زمان نوجوانی اش به گوراب آمده بود، بعد از ۵ دهه دوباره به این روستا می آید و با دوست قدیمی اش دیدار می کند.

وی که پیش از این درباره بهروز رضوی و جلال مقامی نیز مستند پرتره تولید کرده، در پایان گفت: رضایی شاعر است و شعر می گوید، تجربه فیلمنامه نویسی دارد و برخی از آثار او به فیلم نیز تبدیل شده است. در این مستند خانواده او حضور دارند و ما مروری از کودکی تا حال حاضر او را داشته ایم.

ایرج رضایی متولد ۱۳۱۴ چالوس دوبلور و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی، کار دوبله را از سال ۱۳۳۸ و مدیریت دوبلاژ را از سال ۱۳۵۸ آغاز کرد و مستندپرتره زندگی او به زودی آماده پخش از شبکه مستند سیما می شود.