بازیگر معروف زن به آمریکا مهاجرت کرد
بازیگر معروف زن به آمریکا مهاجرت کرد

بازیگر سینما و تلویزیون برای معالجه فرزندش ایران را ترک کرد.

بازیگر سینما و تلویزیون برای معالجه فرزندش ایران را ترک کرد.
به گزارش هفت هنر، لادن طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون که به خاطر بیماری دخترش سها از سال ۹۱ به صورت رسمی از عرصه هنر خداحافظی کرده بود، روز سه‌شنبه با انتشار متنی در صفحه مجازی از مهاجرت به آمریکا خبر داد.

فرزند طباطبایی مبتلا به بیماری اوتیسم است و او سال‌ها برای آگاهی بیشتر نسبت به این بیماری تلاش کرد و حالا تصمیم گرفته است برای درمان هرچه بهتر فرزندش به امریکا مهاجرت کند.

او در این پست نوشته است: سلام بر یاران مهربان
در جریان مهاجرت من و سها، سؤالات زیادی برای تعدادی از دوستان پیش آمده و من به چند دلیل نمیدونم چکار کنم؛
حرف برای گفتن و تعریف کردن خیلی زیاده. دوستانی که از سال قبل در کنارم بودن، تا حدودی میدونن جریان چیه و یا آنقدر ارتباط قلبی دلنشینی با ماجراهای من و سها برقرار کردن که انگار در کنارم هستند. حرف زدن با اونها و پست گذاشتن براشون، برای من مثل درددل کردن با یک دوست قدیمیه.
برخی از دوستان از میانه راه به ما پیوستن. آنقدر محبت داشتن که پست‌های قبلی رو تک به تک خوندن (دمشون گرم واقعاً) و در جریان ماوقع هستند.
تعداد زیادی هم مرتب اضافه میشن، که من رو حیرتزده می‌کنند، چون من چند ساله فعالیت بازیگری ندارم، و خیلی از حجم فالورها حیرت‌زده و شرمنده‌ام.
مطلب اینجاست که عده‌ای در جریان اتفاقات نیستن. حالا من هرچیزی بگم، ممکنه سوءتعبیر بشه. از طرفی وارد کشور جدیدی شدم که باید به شدت و به سرعت تلاش کنم تا زمان از دست رفته سها جبران بشه…پس مثل سابق وقت پاسخ دادن به کامنت ها و دایرکت‌ها رو ندارم. که همین جا عذرخواهی می‌کنم.
میخوام تعریف کنم…ولی کمک لازم دارم! اونایی که میدونن برای اونایی که نمیدونن اگر تعریف کنن، کار من سبک میشه خیلی!
جمعه بعد از ظهر ما رسیدیم به لس آنجلس…چرا آمریکا؟ چرا لس آنجلس؟ بعد از سال‌ها تحقیق فهمیدم بزرگ‌ترین مهد تحقیقات و آموزش اوتیسم در دنیا اینجاست. البته سوئد هم هست، ولی چون من با فکر کردن به سوئد هم از سرما فلج میشم! کلاً بهش فکر هم نکردم!
خب، این حرکت اول…ببینم عکس العمل‌ها چیه، اگر زنده موندم، قبل و بعدش رو تعریف می‌کنم!
یک. این هفته سها رو می‌برم برای سنجش، قطعاً مراحل رو توضیح میدم.
دو. قصد پیوستن به هیچ کانال، فیلم و سریال رو ندارم! کلاً قصد بازیگری ندارم!
سه. اگر بخاطر سها و وضعیت خاصش در ایران نبود، عمراً از ایران تکون نمی‌خوردم که سر پیری خودم رو آواره کنم!
چهار. نخیر. هیچ راه دیگه ای نبود!

لادن طباطبایی دانش آموخته رشته نمایش از دانشگاه هنرهای زیباست. او بازیگری را از سال ۷۰ آغاز کرد و در فیلم‌ها و سریال‌هایی چون”خواهران غریب”، “دزد عروسک‌ها”،”سرنخ”،”شام ایرانی”،”ازدواج به سبک ایرانی” و… به ایفای نقش پرداخت