همراه با «ایران» هیسپان تی وی/ سفری به شهر «منبت کاری» ایران

یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۴:۲۹


مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی این هفته با «صنایع دستی گلپایگان» و «نشریات اقلیت ها» در برنامه «ایران» آشنا می شوند.

به گزارش تیترهنر به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، برنامه «ایران» این شبکه که به معرفی جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی فرهنگی ایرانی می پردازد، به خوبی توانسته «ایران» را برای مخاطبان اسپانیایی زبان خود معرفی کند.

علی گودرزی، گزارشگر برنامه ایران هیسپان تی وی به «گلپایگان» رفته تا بینندگان برنامه خود را ضمن معرفی صنایع دستی این شهر، با مهمترین سوغات این شهر آشنا کند. فرش بافی، گلیم بافی و گیوه دوزی از مهمترین صنایع دستی این شهر به شمار می آید ولی هنرمندان صنایع دستی، این شهر را با هنر «منبت کاری» می شناسند تا جاییکه گلپایگان را به عنوان شهر ملی هنر منبت کاری به ثبت رسانده اند.

گزارش بعدی برنامه به «اقلیت ها» در ایران خصوصا «نشریات» آن ها اختصاص دارد. طاهره بدخش در گزارش خود به معرفی نشریات اقلیت ها در ایران پرداخته است.

جمهوری اسلامی ایران اسناد بین‌المللی را که به نحوی به حقوق اقلیت‌ها و عدم اعمال تبعیض در مورد آنها پرداخته‌اند، تصویب نموده و به اجرای مفاد آنها متعهد است. اقلیت‌های دینی در ایران دارای روزنامه و ماهنامه خاص خود هستند؛ ۷ نشریه ارامنه به نام‌های آلیک، فصلنامه پیمان و ماهنامه‌های آراکس، آرارات، آپاگا آینده، ماهنامه لویس نور و دو هفته نامه هویس که به زبان ارمنی و فارسی در تهران منتشر می‌شوند و انتشارات کانون یوحنا متعلق به کلیسای کاتولیک کلدانی نیز از ناشرین معتبر متون مربوط به مسیحیت به شمار می‌رود. جامعه آشوریان نیز ماهنامه پیام آشوریان را منتشر می‌کند. ۷ نشریه مختص اقلیت زرتشتی مانند هفته نامه ۱ مرداد، ماهنامه پارس امروز، پارس نامه، ماهنامه فروهر، چیستا، چاپخانه راستی مشغول به فعالیت هستند.

برنامه «ایران» هیسپان تی وی هر هفته دوشنبه ها ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی پخش و سه شنبه ساعت ۴:۳۰ و چهارشنبه ساعت ۱۰:۳۰ به وقت تهران بازپخش خواهد شد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • ضعیف‌ترین گزارشگر تلویزیون ایران؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار