مشکلات لاتینی ها در «دوربین بر دوش» هیسپان

سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۴:۴۱


برنامه «دوربین بر دوش» هیسپان با نگاهی موشکافانه، هر هفته در قالب گزارش های متنوع از کشورهای اسپانیایی زبان، به مشکلات و سوژه های داغ رسانه ای که زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است، می پردازد.

به گزارش تیترهنر به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، برنامه «دوربین بر دوش» (Camara al Hombro) که توسط خبرنگاران خارج از کشور شبکه هیسپان، تهیه و تولید می شود، هر هفته پنج شنبه ها گزارش های متنوع و مختلف را که از سراسر کشورهای اسپانیایی زبان برای برنامه فرستاده می شود، به نمایش می گذارد.

این هفته؛ «دوربین بر دوش» در مدت زمان ۲۵ دقیقه ای خود به سراغ سوژه ها و گزارش هایی رفته که موضوع آنها بازتاب زیادی در آن کشورها داشته است.

 بر اساس گزارش نخست، مادرید ۷۷ امین دوره نمایشگاه سالانه کتاب خود را جشن می گیرد و از زمان افتتاح و آغاز کار نمایشگاه در سال ۱۹۳۳، موفقیت این نمایشگاه هرسال بیشتر می شود. پیش بینی های فروش کتاب امسال تا ۸٫۸ میلیون یورو می رسد که نسبت به سال گذشته ۸ در صد افزایش یافته است. در هنگام بازدید از نمایشگاه، تمام خوانندگان کتاب در اسپانیا، می توانند با نویسندگان محبوب و مورد علاقه خود، از نزدیک دیدار کنند و تمام کتاب ها تا حدی از تخفیف برخوردار هستند.

 گزارش بعدی مربوط به کشور پرو و کمبود بیش از یک و نیم میلیون مسکن است و این یعنی بیش از ۶ میلیون پرویی درکشور، به مسکن مناسب دسترسی ندارند. این مشکل بزرگ در شهرک ها یا محله هایی که در اطراف شهرها (مخصوصا در شهر لیما) شروع به ساخت خانه های بدون استاندارد کرده اند، بیشتر دیده می شود. به گفته مسئولین اگر زمین لرزه ای در لیما رخ دهد، بیش از ۲۰۰ هزار خانه  فرو خواهد ریخت و نزدیک به نیم میلیون نفر به شدت آسیب خواهند دید. مناطقی که بیشتر آسیب می بینند، محله ها یا شهرک های انسانی هستند که در آنها هزاران نفر در فقر شدید زندگی می کنند.

جسدهایی که در دومینیکن در بیمارستان ها تحویل گرفته نمی شوند، موضوع گزارش بعدی این برنامه است. در بسیاری موارد آنها کارتن خواب هایی هستند که ارتباط خود را با خانواده قطع کرده اند و در برخی موارد بستگان ترجیح می دهند جسد ها در بیمارستان بمانند زیرا امکان پرداخت هزینه های پزشکی را ندارند و این برای بیمارستان ها بار اقتصادی بزرگی است زیرا علاوه بر پرداخت هزینه های پزشکی، هزینه های دفن را نیز باید بپردازند.

 گزارش آخر برنامه دوربین بر دوش این هفته هیسپان تی وی مربوط به افراد زیادی در کشور پاناماست که به دلیل هزینه های بالای پزشکی و درمانی قادر به درمان بیماری های خود نیستند و از طرفی نابرابری در ارائه خدمات بهداشتی در بیمارستان ها مشکل دیگری است که گریبان گیر قشر کارگر و ضعیف جامعه شده است.

برنامه «دوربین بر دوش» (Camara al Hombro) پنج شنبه هر هفته ساعت ۰۰:۳۰ بامداد به وقت تهران  به روی آنتن می رود و بازپخش آن همان روز ساعت ۱۳:۰۳ است.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار