اجرای مشترک کلهر و رامبرانت در تالار وزارت کشور

چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ در ۲۳:۵۸


اولین شب کنسرت «کیهان کلهر و رامبرانت تریو» در تالار وزارت کشور با حضور چهره‌هایی از حوزه‌های سینما و موسیقی برگزار شد.

به گزارش تیتر هنر به نقل از روابط عمومی این کنسرت، در ابتدا کیهان کلهر به معرفی رامبرانت تریو – رامبرانت فریش (پیانو)، تونی اورواتر (کنترباس) و وینسنت پلژر (سازهای کوبه‌ای) – پرداخت و گفت: رامبرانت تریو یکی از معروف‌ترین و معتبرترین گروه‌های موسیقی جز در اروپاست که توانسته، تورهای کنسرت موفقی را در کشورهای مختلف برگزار کند و ما سال‌هاست با هم همکاری می‌کنیم. ساز تونی اورواتر، او ویولونه است که از سازهای قدیمی ایتالیا مربوط به قرن شانزدهم میلادی است، این ساز شش سیم و پرده‌بندی دارد و او امشب آن را برای ما خواهد نواخت.

تمام قطعات این کنسرت بر پایه بداهه‌نوازی بود و از سه ملودی پیش ساخته‌شده در طول برنامه استفاده شد که اولی چارپاره از ردیف موسیقی ایرانی گرفته شده و دو قطعه ارمنی که در طول برنامه، ملودی‌های محوری آن بودند.

کیهان کلهر که در این کنسرت در وسط صحنه نشسته بود، با کمانچه و شاه کمان هنرنمایی کرد و بعد از اتمام رپرتوار و در پاسخ به تشویق تماشاگران، آن‌ها را به اجرای یک قطعه لالایی کردی با آواز و سازش مهمان کرد و این پایان اولین شب اجرای مشترک کلهر و رامبرانت در تهران بود.

در بروشور این برنامه که روی صندلی‌های سالن گذاشته شده بود، تصویری از پیوستن کلهر به کمپین «حمایت از یوز ایرانی» با هشتگ #یوزتاابد آمده بود.

در اولین اجرای کنسرت کیهان کلهر و رامبرانت تریو که دو شب دیگر نیز برگزار خواهد شد، کسانی مانند محمود دولت‌آبادی، فاطمه معتمدآریا، ستار اورکی، رویا تیموریان، مسعود رایگان، رضا درمیشیان، علی قمصری، مسعود شعاری، احسان کرمی، بیاض امیرعطایی و نوید افقه حضور داشتند.

بعد از کنسرت تهران، کلهر و رامبرانت تریو که به‌تازگی با هم در کشورهایی مانند هلند، آلمان و بلژیک به صحنه رفته بودند، ۲۹ سپتامبر در سالن باربیکن سنتر لندن، به اجرای قطعاتی خواهند پرداخت. همچنین به‌زودی آلبوم همکاری مشترک کلهر و این گروه جز هلندی توسط «ساز و آواز» در ایران منتشر خواهد شد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • از برنامه‌های تلویزیون برای جام جهانی 2018 روسیه رضایت دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار