«کتایون ریاحی» در خندوانه: سلحشور انسان نیکی بود

خندوانه در شب عیدفطر میزبان کتایون ریاحی و گروه موسیقی دنگ شو بود.

به گزارش هفت هنر عید فطر این بار بهانه ای شد تا رامبد جوان و حاضران در استودیو با تبریک این عید برنامه را شروع کنند.
پس از این آغاز شادی برنامه به همه کسانی که در این ماه روزه و تصمیمات خوبی گرفته اند، تقدیم شد و بعد استاد مسلم، جناب کهنمویی با لباس کاراته به روی صحنه آمد.
وی از سابقه اعتبادش و روش های نوین ترک اعتیاد گفت و در بخش دیگری با همکاری دانیال پشت صحنه تکنیک پنجه گرگ طلا را اجرا کرد و رفت.
اما اتفاق دیگری که در خندوانه رخ داد، حضور گروه دنگ شو و اجرای قطعاتی توسط آن ها بود.
پس از این هم نوبت به مهمان برنامه رسید و کتایون ریاحی وارد شد. وی ابتدا با چشمان بسته حاضران آنها را به زمینی بدون جنگ، با باران، پر از سلامتی، آرامش و … برد. بعد از آن هم در پاسخ به سؤال رامبد جوان مبنی بر علت کنار گذاشتن بازیگری گفت: در حال حاضر کارهای مهم تری دارم از جمله فعالیت در بنیاد نیکوکاری «کیش مهر کتایون» که مخفف آن کمک می شود.
او ادامه داد: در این بنیاد ما به بچه های ناشنوا برای کاشت حلزون کمک می کنیم چرا که در ایران تقریبا هزار کودک ناشنوای این چنینی به دنیا می آید که غالبا به کمک نیاز دارند.
ریاحی به کناره گیری 12 ساله خود از بازیگری بعد از فیلم یوسف(ع) اشاره کرد و راجع به فرج الله سلحشور گفت: سلحشورانسان نیکی بود و آن موقع که من با ایشان کار می کردم، حس امنیت بسیاری داشتم و دلایل زیادی برای نیک شمردن او دارم. در کنار این ها متأسفانه من زمانی که از او گفتم مورد انتقاد شدیدی از جانب برخی از همکارانم واقع شدم، ولی در هر حال این‌ها هم دلیل نمی شوند که  من حرفم را تغییر دهم.
ریاحی در قسمت دیگری راجع به ویژگی هایی که دارد، عنوان کرد: مهربان، انسان دوست و انسان گریز و ( به اینجا که رسید با لحن ویژه ای گفت بعدی را بگویم؟)
با تایید و درخواست حاضران گفت: من گاو هم هستم، یعنی نشان من این است و برای اطرافیانم فایده بسیاری دارم اما امان از وقتی عصبانی شوم.
این صحبتها ادامه داشتند تا اینکه جوان  پیش از لبخند 10 ثانیه ای از او خواست تا با یک سریال و سینمایی مجددا به بازیگری برگردد و ریاحی هم اظهار کرد: اتفاقا بیشتر کارهای من تلویزیونی بوده و به گونه ای به سینما مدیونم.
در همین فاصله و یک رفت و برگشت جناب خان هم به جمع اضافه شد و با اشاره به اشتراکاتش با ریاحی گفت: منم گاوم و برای اطرافیانم سودمند.
همچنین جناب خان طی امضایی که از ریاحی گرفت با کلک قرار دادی را برای یک فیلم تنظیم کرد و با بیان اینکه ریاحی کناره گیری اش را کنار گذاشته، فیلمنامه «سمبوسه های داغ» را برای مطالعه به وی داد.
بعد ازین و رفتن مهمان، در بخشی رامبد فوت عباس کیارستمی را  تسلیت گفت و در آخر با اجرایی از گروه دنگ شو کار را به پایان رساند.