«دیوید لینچ» سینماگر مولف آمریکایی روزهای قرنطینه را بیش از هر زمان دیگری دوست دارد و مشغول کار بر روی پروژه‌های مختلف هنری است.

پیشنهاد «دیوید لینچ» برای روزهای قرنطینه

«دیوید لینچ» سینماگر مولف آمریکایی روزهای قرنطینه را بیش از هر زمان دیگری دوست دارد و مشغول کار بر روی پروژه‌های مختلف هنری است.
به گزارش تیتر هنر، «دیوید لینچ» با بیان این که قرنطینه را دوست دارد، گفت: این روزها فرق چندانی با روزهای معمولی زندگی من ندارد و برای من مشکل آفرین نیست و می‌توانم روی پروژه‌های متفاوت هنری‌ام از نقاشی و موسیقی تا فیلم و سریال کار کنم. او همچنین به کسانی که تحمل گذران روزهای قرنطینه را ندارند نیز پیشنهاد می دهد برای پاک کردن افکار منفی از تکنیک “درون‌پویی متعالی” استفاده کنند که به آنها اجازه می‌دهد که در ماوراء قوطه‌ور شوند و گنجینه دوران هر انسانی را که هوش، خلاقیت، صلح، عشق، انرژی و خوشبختی است را تجربه کنند. سازنده فیلم‌هایی چون «در قلب وحشی» و «جاده مالهالند» همچنین عنوان کرد در حال حاضر هر پروژه‌ای که مستلزم حضور دیگران باشد عملی نیست و فکر می‌کنم برای مدت زمانی طولانی نتوان در یک پروژه بزرگ با عوامل زیاد و به شکل معمول فیلم‌ ساخت. اکنون شرایط بسیار خطرناک است و  شخصا فکر می‌کنم تا زمانی که واکسن کرونا ساخته شود نتوانم فیلم بسازم. «لینچ» در پاسخ به پرسشی درباره این که در حال حاضر ساخت یک فیلم سینمایی را ترجیح می‌دهد یا یک سریال تلویزیونی گفت: ” سریال‌ تلویزیونی را ترجیح می‌دهم. ساخت فیلم‌های سبک هنری در حال حاضر دردسر بزرگی است. من عاشق ساخت داستان‌های دنباله‌دار هستم و تلویزیون رسانه جدید فیلم‌های هنری است که در آن آزادی کامل دارید. گرچه صدا و تصویر به خوبی پرده سینما نیست اما تلویزیون هر روز در حال بزرگ‌تر شدن و بهتر شدن است.

«دیوید لینچ» متولد سال ۱۹۴۶ میلادی است و اوایل دهه ۱۹۷۰ وارد وادی فیلمسازی شد. «مرد فیل‌نما» اولین موفقیت سینمایی او بود که نامزد هشت جایزه اسکار شد. این فیلم جایزه بهترین فیلم خارجی سزار فرانسه را نیز دریافت کرد.او در اواخر دهه ۸۰ با «مارک فارست»، تهیه‌کننده معروف برای ساختن سریال تلویزیونی «توئین پیکس» قرارداد بست. این مجموعه تلویزیونی در دهه ۹۰ در شبکه ABC به نمایش درآمد و به موفق‌ترین سریال تلویزیونی دهه ۹۰ تبدیل شد. اخیراً نیز پس از حدود ۳۰ سال فصل سوم آن منتشر شده است.یکی از موفق‌ترین آثار کارنامه سینمایی لینچ «در قلب وحشی» است که در سال ۱۹۹۰ موفق به دریافت جایزه نخل طلای کن شد. در سال ۱۹۹۷ لینچ فیلم «بزرگراه گمشده» را ساخت. این فیلم در گیشه موفقیتی به دست نیاورد و نقدهای متنوع مثبت و منفی دریافت کرد.در سال ۲۰۰۱ بود که فیلم «جاده مالهالند» به عنوان یکی از آثار ماندگار لینچ به دنیای سینما آمد. این فیلم با نقش‌آفرینی «نائومی واتس» جایزه بهترین کارگردانی جشنواره کن و نامزدی اسکار بهترین کارگردانی را برای لینچ به‌همراه آورد و در جوایز سزار فرانسه بهترین فیلم خارجی انتخاب شد. انجمن منتقدان فیلم لس‌آنجلس فیلم «جاده مالهلند» را به‌عنوان بهترین فیلم دهه گذشته سینمای جهان انتخاب کرد.

در سال ۲۰۰۵ «لینچ» در جشنواره کن اعلام کرد که در حال ساخت اولین پروژه دیجیتالی خود با نام «امپراتوری درون» است. این فیلم در سال ۲۰۰۶ اکران شد و منتقدان استقبال چشمگیری از آن داشتند؛ فیلمی که بنا بر گفته خود «لینچ» آخرین ساخته سینمایی او بوده است اما بعدها حرف خود را پس گرفت و گفت هیچکس نمی‌داند در آینده چه اتفاقی روی می‌دهد. وی در همان سال ۲۰۰۶ جایزه شیر طلای افتخاری جشنواره ونیز را نیز دریافت کرد.«لینچ» پس از فیلم «امپراطور درون» در سال ۲۰۰۶، هیچ فیلم بلند دیگری نساخته اما چندی پیش فصل سوم شاهکار تلویزیونی خود یعنی سریال «توئین پیکس» را پس از یک وقفه ۲۷ ساله رونمایی کرد که در سال ۲۰۱۸ نامزد ۱۸ جایزه امی شد.

«دیوید لینچ» سینماگر مولف آمریکایی روزهای قرنطینه را بیش از هر زمان دیگری دوست دارد و مشغول کار بر روی پروژه‌های مختلف هنری است.