هیات انتخاب بخش مرور جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ۱۴۰۲ معرفی شدند

حسین مسافر آستانه، محمودرضا رحیمی و روزبه حسینی با حکم دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر انتخاب نمایش‌های صحنه‌ای متقاضی حضور در بخش مرور تئاتر ایران را بر عهده گرفتند.

به گزارش تیتر هنر، با حکم مهدی حامدسقایان دبیر جشنواره حسین مسافر آستانه، محمودرضا رحیمی و روزبه حسینی سه نویسنده و کارگردان تئاتر به عنوان هیات انتخاب بخش مسابقه مرور تئاتر ایران انتخاب شدند.

حسین مسافر آستانه کارشناس کارگردانی از دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران و کارشناس ارشد کارگردانی، بازیگری از دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس و یکی از مدیران فرهنگی و هنری کشور است که دبیری چهار دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را در پرونده کاری دارد.

محمودرضا رحیمی کارشناس ادبیات نمایشی از دانشکده هنر و معماری و کارشناس ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس، کارگردان، بازیگر و مدرس دانشگاه و مولف کتاب‌های تخصصی «حرکت در تئاتر»، «تربیت حس بازیگر»، «تخیل و خلاقیت»، «بیان و تکلم هنرپیشه» است. رحیمی داوری جشنواره‌های متعدد سراسری و بین المللی را در پرونده کاری دارد.

روزبه حسینی کارشناس حقوق قضایی از دانشگاه تهران، نویسنده، طراح، کارگردان و پژوهشگر تئاتر که آثار او در زمینه پژوهش و نمایشنامه چاپ شده است داوری جشنواره‌های متعدد را نیز در پیشینه کاری دارد.

این هیات سه نفره ۱۵۵ اثر رسیده به بخش مرور تئاتر ایران را مورد ارزیابی و انتخاب قرار خواهند داد.

چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری مهدی حامدسقایان در بهمن ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.