با پایان یافتن حکم بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی، احتمال جابه‌جایی او قوت گرفته است.

مدیر عامل جدید بنیاد رودکی چه کسی است؟

با پایان یافتن حکم بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی، احتمال جابه‌جایی او قوت گرفته است.

 به گزارش هفت هنر، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تاریخ بیستم فروردین ماه سال 93 بهرام جمالی را به سمت مدیرعاملی بنیاد رودکی منصوب کرد.

در متن حکمی که علی جنتی برای جمالی صادر کرده بود، آمده است: «نظر به تعهد، شایستگی و تجارب ارزشمند جناب‌عالی در عرصه فرهنگ و هنر، به استناد ماده 12 اساسنامه بنیاد فرهنگی هنری رودکی و بنا به پیشنهاد معاون محترم امور هنری و مصوبه جلسه مورخ 28/12/92 به موجب این حکم به مدت دو سال به عنوان مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی منصوب می‌شوید. توفیق روزافزون‌تان را از درگاه حضرت احدیت مسئلت دارم.»

اما حواشی پیش‌آمده پیرامون مدیریت ارکسترهای دولتی یکی از دلایل اصلی است که احتمال جابه‌جایی مدیر عامل بنیاد رودکی را قوت داده است. به دستور علی مرادخانی معاون امور هنری ارشاد اداره ارکسترهای دولتی به بنیاد رودکی واگذار شده است.

شنیده می‌شود علی اکبر صفی‌پور که مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی را برعهده داشت، جایگزین بهرام جمالی خواهد بود. چندی پیش مدیر اداره ارشاد آذربایجان شرقی تغییر کرد و صفی‌پور راهی تهران شد.

همچینین برخی شنیده‌ها حاکی از این است که گزینه علی مراخانی برای اداره بنیاد رودکی اکبر تشکری نیا مدیر عامل سابق شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران است. اما علی اکبر صفی‌پور گزینه علی جنتی برای مدیریت آینده بنیاد رودکی است.

علی جنتی ریاست هیات امنای بنیاد رودکی (وابسته به معاونت امور هنری وزارت ارشاد)را برعهده دارد.

«اعتراض اهالی تئاتر به اجرای نمایش های درجه چندم در تالار وحدت»، «خداحافظی بسیاری از نوازندگان ارکستر سمفونیک و ملی از این مجموعه به خاطر مسائل مالی و اداری»، «اجرای کنسرت های گروه های فاقد درجه هنری الف در تالار وحدت»، «استعفای چندباره علی رهبری»، «تعطیلی ارکستر سازهای ملی»، و … برخی از حواشی یک ساله گذشته بنیاد رودکی بوده است.

با پایان یافتن حکم بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی، احتمال جابه‌جایی او قوت گرفته است.

 1. فرهنگ
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۵

  جناب اقای جنتی وزیر محترم
  با سلام و ارزوی قبولی طاعات و عبادات
  نظر به اخبار متفاوت در معرفی مدیر بنیاد رودکی مواردی را به سمع و نظر عالی معروض میدارم
  ۱- از زمان معرفی صفی پور به عنوان مدیر کل ارشاد آذربایجان شرقی متاسفانه با نگاه دلال مآبانه ایشان به حوزه های فرهنگی بیشترین جفا به مجموعه اداره کل وارد آمد و حتی به شخصه ناظر بوده ام که افرادی معلوم الحال برای اخذ مجوز از اداره کل صبح اول وقت برای صفی پور صبحانه هم تهیه می کردند و میآوردند
  ۲-در فبال اخذ مبالغی (چند میلیون) نسبت به صدور مجوز برای اجرای کنسرت و بالاخص از نوع رپ اقدام میکرد
  ۳- نسبت به همکاران شاغل در اداره کل بیشترین ظلم ها کرده و اداره را از بدنه کارشناسی تخلیه نموده و کارشناسان وارد را بایکوت نموده است.
  ۴-جابجایی های غیر اصولی و بعضا غیر قانونی مثل تغییر محل جغرافیایی کارکنان باعث آشفتگی سازمانی و فشار روحی و روانی و گاهاً مالی درکارکنان شده است
  ۵-استفاده از نیروهای قراردادی در برخی از پست های کلیدی در راستای سوء استفاده لازم از آن بخاطر عدم امنیت شغلی شان.
  ۶-حوزه موسیقی یکی از حوزه های پر تنش اداره کل است مضاف بر اینکه در استان نگاه سوداگرانه مدیریت آقای صفی پور و گاهاً پول های زیر میزی و دلال بازی ها ی که دهان به دهان گشته ،پیچیدگی این حوزه را فزونتر کرده استو ضمن ایجاد مدعیانی با نیت تجارت در بعد دیگر انتقادات بخشی از حوزه موسیقی بویژه در رشته موسیقی آذربایجانی و و عاشیقی را بر انگیخته است که عمده موسیقی تجاری به موسیقی پاپ با فرهنگ غربی گرایش داشته و فرهنگ بومی و هویت ملی ما را تخریب می کندو نهایتا مخاطبان حوزه موسیقی با این قیمت بالای بلیط ها صرفا چند صد نفر ثروتمند شهر تبریز می باشد.
  ۷-در کلیت انتصابات ، افراد غیر مقبول و غیر موجه وبه تبع آن خارج از اصول سازمانی دخیل بوده و آیتم هایی مثل تحصیلات،سوابق و تجربیات در نظر گرفته نشده است و صرفا اغراض و تعصبات شخصی موجب بروز تبعیضات شدید در پرداختی های مالی در بین کار کنان شده است و آنان این تفاوت ها را نه به حساب کارآیی و یا عدم کارآیی خویش بلکه به حساب منتصبان نا شایست گذاشته و به تبع آن تنش های روانی ،شغلی و نهایتا عدم انگیزه کاری پیش آمده است و گاهاً این موارد بر سر ارباب رجوع نیز خالی می گردد.
  لذا با توجه به رزومه نه چندان خوب بلکه سیاه صفی پور پیشنهاد میگردد قبل امضای حکم بنیاد رودکی بنام ایشان اندکی با هوکارانتان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اندیشی نمایید و بعد تصمیم بگیرید.
  متشکرم

 2. ناشناس
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۵

  جناب اقای جنتی
  با سلام
  آقای دکتر صفی پور در مدت تصدی مدیریت ارشاد استان اذربایجان شرقی گامهای اساسی و اصولی در جهت گسترش فرهنگ اسلامی در این استان برداشته است. درایت و تدبیر جنابعالی در خصوص استفاده ار این نیروهای شایسته ستودنیست.

 3. ندا
  ۰۲ تیر ۱۳۹۵

  ؟؟؟؟؟؟؟

 4. فعال فرهنگی
  ۰۶ تیر ۱۳۹۶

  آقای جنتی روز قیامت باید پاسخ بدهی