فیلمی با سوژه‌ای حساس که بازیگران از حضور در آن انصرف می‌دهند

مسعود اطیابی در حال ساخت فیلمی سینمایی به نام «ماه گرفتگی» است. فیلمی که بازیگران تلویزیون و سینما حاضر به بازی در فیلم نیستند و از بازی در آن انصراف می‌دهند.  هنرپیشه‌های اولیه‌اش، از کار جدا شدند و نمی‌خواستند حاشیه‌های احتمالی فیلم دامن‌شان را بگیرد.

به گزارش هفت هنر، «ماه گرفتگی» پس از «پایان‌نامه» و «قلاده‌های طلا»، سومین فیلمی است که به موضوع حوادث سال 1388 می‌پردازد. فیلم به ماجرای درگیری خونین در تقاطع خیابان نواب – آزادی که مسجد لولاگر به آتش کشیده شد و تیراندازی‌هایش جان چند نفر را گرفت، می‌پردازد.

تهیه‌کننده این فیلم در گفتگو با تماشاگران به موضوع انصراف بازیگران اشاره می‌کند و می‌گوید: بازیگری بود که با یک شوق و ذوقی آمد و وقتی می‌خواست بیرون برود در خروجی را برای بیرون رفتن پیدا نمی‌کرد اما بعد به خاطر حاشیه‌سازی‌ها از همکاری با پروژه منصرف شد.

به تازگی بابا حمیدیان و همسرش مینا ساداتی خبر پیوستن‌شان به این فیلم را تکذیب کردند. هادی انباردار بدون نام بردن از اسم خاصی بیان می‌کند: بازیگری که من از ابتدا برای این فیلم صحبت کردم، خیلی خوب و تاثیرگذار بود. من با او صحبت کردم و قرار بود با او قرارداد ببندیم. همان روز یکی از روزنامه‌ها زد فلان بازیگر با همسرش به این پروژه پیوست. نمی‌دانید چه هجمه‌ای علیه این بازیگر صورت گرفت. معلوم بود که دیگر نمی‌توانستیم او را داشته باشیم… من برای این فیلم یک پوشه پر از قرارداد با بازیگرهای مختلف دارم که امضا کرده‌اند و حتی بعضی از آنها قسط اول دستمزدشان را هم گرفته‌اند ولی بعد آمدند پول را پس دادند و رفتند.

از میان بازیگران سرشناس کامبیز دیرباز نقش بازیگر اصلی را دارد. باید منتظر واکنش مردم و منتقدان در زمان پخش این فیلم باشیم. فیلمی که حتما با خودش حاشیه‌های زیادی به همراه خواهد آورد.