شکیرا پس از جدایی از پیکه حالا در آستانه زندانی شدن قرار دارد

خواننده کلمبیایی متهم شده که در فاصله زمانی بین سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ که در اسپانیا اقامت داشته است، مالیات خود را پرداخت نکرده است. این در حالی است که شکیرا می‌گوید اصلا در این سال‌ها ساکن اسپانیا نبوده است!

به گزارش تیتر هنر به نقل از گاردین، اسناد یک دفتر دادستانی فاش کرده‌اند که یک دادستان اسپانیایی در راستای پرونده کلاهبرداری مالیاتی ۱۴.۵ میلیون یورویی به دنبال حکم هشت ساله زندان برای شکیراست. ضمن اینکه اگر این اتهام ثابت شود، خواننده اسپانیایی موظف به پرداخت ۲۳ میلیون یورو خواهد بود.

این خواننده که موفقیتی جهانی دارد، پیشنهاد تسویه حساب دادستانی را برای بسته شدن پرونده، رد کرد.

شکیرا متهم شده که مالیات خود را در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ پرداخت نکرده است و این در حالی است که او ادعا می‌کند در این بازه زمانی اصلا در اسپانیا زندگی نکرده است.

اسنادی که این دادستان به «رویترز» ارائه کرده است، ادعا می‌کنند که شکیرا در این سال‌ها ساکن اسپانیا بوده است و در می سال ۲۰۱۲ خانه‌ای خریده که به محل اقامت او و خانواده‌اش تبدیل شده است.

این خواننده در بیانیه‌ای که منتشر کرده؛ کاملا به بی‌گناهی خود مطمئن بوده و این پرونده را تخطی به حقوق خود می‌داند.

این هنرمند ۴۵ ساله می‌گوید که مبلغ ۱۷.۲ میلیون یورو را به مقامات مالیاتی پرداخت کرده است و هیچ بدهی پرداخت شده‌ای ندارد، گرچه که اسپانیا می‌گوید شکیرا این مبلغ را بدهکار است.