سفر امن به ورزشگاه با اپلیکیشن «بازیرو»

لیگ برتر فوتبال ایران در هیجان ابتدای فصل جاری و درخشش ستارگان فوتبال، حالا منتظر اجرای ایده‌های جدید در حمایت از هواداران فوتبال است که در نتیجه خلاقیت یک استارتاپ و همکاری کانون‌های هواداری ظهور خواهد کرد. 

فوتبال ایران در سال‌های اخیر توانسته در زمین عملکرد قابل توجهی از خود به جا بگذارد و به پیشرفت‌هایی دست پیدا کند اما در برخی از زمینه‌ها از جمله ارائه خدمات مناسب و درخور به هواداران و تماشاگران عملکرد قابل قبولی نداشته است.

هواداران پرتعداد فوتبال ایران همواره به عنوان سرمایه اصلی تیم‌های باشگاهی و ملی خوانده شده‌اند اما کمتر کسی به این قشر محترم که روح فوتبال هستند توجهی نشان داده است.

بعد از نخستین حضور زنان در یک مسابقه باشگاهی لیگ برتر که یک اتفاق مهم و تاریخی تلقی می‌شود، حالا خدمت تازه‌ای با همکاری کانون هواداری باشگاه پرسپولیس و یک استارتاپ خلاق به نام «بازیرو» در دست اجراست که می‌تواند انقلابی در امر انتقال تماشاگران و هواداران به ورزشگاه‌ها باشد.

اپلیکیشن «بازیرو» از ۶ سال قبل تهیه و آماده به کار بوده و در لیگ هفدهم به باشگاههای نساجی قائمشهر و پدیده مشهد و … سرویس اعزام هوادار ارائه کرده است و قرار است از بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در هفته چهارم لیگ برتر وارد چرخه ارائه خدمات شود و برای شروع قصد دارد از سه مبداء مهم، خدمات متنوع خود را به تماشاگران و هواداران عرضه نماید.

سایت و اپلیکیشن «بازیرو» اولین ارائه کننده سیستم یکپارچه اعزام هواداران به ورزشگاه و پشتیبانی از آنهاست و در اولین تجربه هواداران باشگاه پرسپولیس را از سه مبداء قم، اسلامشهر و قرچک تحت پوشش قرار خواهد داد. تماشاگران علاقمند با ثبت نام در این اپلیکیشن خدماتی مثل دریافت بلیط ، رفت و برگشت گروهی مطمئن، پذیرایی و وعده ی غذایی، بیمه حوادث و حتی دریافت تاکسی از درب منزل تا نقطه مبداء سفر را دریافت خواهند کرد.

هواداران می‌توانند این خدمات را با قیمت کمتر از سفر انفرادی دریافت کنند و زیر چتر حمایتی بیمه قرار گرفته و حتی دغدغه تهیه بلیط و صندلی مناسب در ورزشگاه را نداشته باشند. به گفته مدیر استارتاپ بازیرو، خدمات این نهاد با همکاری کانون هواداران انجام خواهد شد و به زودی چند باشگاه دیگر نیز به فهرست ارائه خدمات به هواداران برای بازی هایی که میزبان و یا میهمان هستند قرار خواهند گرفت.علاوه بر این قرار است این سیستم برای تیم ملی و رشته‌های پرطرفدار دیگر مثل والیبال و فوتسال نیز انجام شود همچنین ترانسفر هواداری برای بازی های برون مرزی بصورت ایر لاین نیز برای هواداران تدارک دیده شده است.

با اجرای این سیستم بسیاری از نگرانی خانواده‌ها برای اعزام فرزندان‌شان به ورزشگاه‌ها حتی در شهرهای دیگر برطرف خواهد شد و هواداران نیز در محیطی امن و سالم به تشویق تیم خود خواهند پرداخت.به نظر می‌آید این تجربه تازه بتواند به آرامش بیشتر در محیط‌های ورزشی منجر شود و در شناسایی هواداران وفادار نیز کمک کند.