«سبالو» و «اینجا کن است، اینجا کن نیست» در اکران آنلاین «هنروتجربه»

دو فیلم مستند به اکران آنلاین «هنروتجربه» در سایت هاشور اضافه شدند.

به گزارش تیتر هنر، در ادامه اکران آنلاین فیلم‌های «هنروتجربه»، دو مستند «سبالو» و «اینجا کن است، اینجا کن نیست» نیز وارد صفحه ویژه «هنروتجربه» در سایت هاشور می‌شوند.

این دو فیلم که از اسفندماه سال 99 اکران پرده‌ای خود را در سینماهای «هنروتجربه» شروع کرده بودند ادامه اکران خود را به شکل آنلاین دنبال می‌کنند و از چهارشنبه 26 خرداد در صفحه ویژه «هنروتجربه» در هاشور قابل تماشا هستند.

مستند «سبالو» به کارگردانی محسن نساوند و تهیه‌کنندگی فاطمه معتمدآریا پرتره ای از زندگی محمود بردک‌نیا نوازنده و آخرین بازمانده از نسل منحصر به فرد سیاهان مهاجر بوشهر است.

«سبالو» هم‌چنین در لایه‌های زیرین خود نگاهی به تاثیر غیرقابل انکار رنگین‌پوستان آفریقایی‌تبار در موسیقی آیینی و سنتی جنوب ایران و بوشهر دارد.

همچنین «اینجا کن است، اینجا کن نیست» ساخته علیرضا غفاری نیز اکران آنلاین خود را از چهارشنبه 26 خردادماه شروع می‌کند.

در خلاصه داستان فیلم «اینجا کن است، اینجا کن نیست» آمده است: «جوانی از اهالی کن (از توابع شهر تهران) شیفته هنر سینماست.»

اکران آنلاین هنر و تجربه اواخر بهمن‌ماه با دو مستند «کودتای ۵۳» ساخته تقی امیرانی و «قصه بولوار» ساخته داود اشرفی در هاشور آغاز شد و با آغاز سال ۱۴۰۰ سه فیلم «چی چکا» ساخته رها فریدی، «بی‌گاه» به کارگردانی پویا اشتهاردی و «وقتی پروانه شدم» ساخته آرش زارع به آن‌ها اضافه شد. سپس مستند «خنده در تاریکی» ساخته مژگان خالقی، «شهر سوخته» ساخته ناصر پویش و «کیارستمی و عصای گمشده» ساخته محمودرضا ثانی از چهارشنبه هشتم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ به نمایش آنلاین درآمدند. همچنین دو فیلم سینمایی «مکالمات» به کارگردانی رضا رزم و «جوجه‌ها آخر پاییز جیغ می‌کشند» به کارگردانی مجتبی اسپنانی از چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ اکران آنلاین شدند.