رونمایی از ۴ نمایشنامه جدید در تئاتر شهر 
رونمایی از ۴ نمایشنامه جدید در تئاتر شهر 
چهار نمایشنامه جدید روز پنجشنبه سی‌ام دی‌ ماه  با حضور تعدادی از هنرمندان و علاقه مندان تئاتر در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی می شوند.

چهار نمایشنامه جدید روز پنجشنبه سی‌ام دی‌ ماه  با حضور تعدادی از هنرمندان و علاقه مندان تئاتر در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی می شوند.

به گزارش تیتر هنر، چهارنمایشنامه «باد زرد وینسنت ونگوگ» به قلم علیرضا کوشک جلالی، «سیزده نمایشنامه کوتاه و کم حرف» به قلم منوچهر اکبرلو و حامد نصرآبادایان، «حر ریاحی» به قلم عبدالرزاق عبدالواحد با ترجمه ای از سید مهدی حسینی نژاد، «تنها گریخته» و «بزن بریم» به قلم کاریل چرچیل با ترجمه ای از پریسا سالاری که به همت نشر «آماره» منتشر شده اند، ساعت ۱۶ روز پنجشنبه سی‌ام دی ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی می‌شوند.

در این مراسم شهرام احمدزاده منتقد و پژوهشگر، محسن عظیمی نویسنده و پژوهشگر تئاتر و هومن بنائی نویسنده و مدرس به معرفی کتاب‌های «باد زرد وینسنت ونگوگ»، «سیزده نمایشنامه کوتاه و کم حرف»، «حر ریاحی»، «تنها گریخته» و«بزن بریم» خواهند پرداخت.

در توضیحات تکمیلی این چهار نمایشنامه آمده است: نمایشنامه‌ی «بادزرد ـ ونسان ونگوگ» با چهار پرسوناژ دوران اقامت ون گوگ در تیمارستان سنت رمی را در سال ۱۸۹۰ تصویر می‌کند. در این اثر وظیفه هنرمند و تضاد ایده‌آل‌های او با واقعیت‌های اجتماع مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نمایشنامه «حر ریاحی» که نگاهی تازه به حر و  واقعه عاشورا است که «شمر» را تا به امروز می‌رساند و «حسین(ع)» را در همه‌ پدیده ها تکثیر می‌کند.

«تنها گریخته» و «برن بریم» هم آثار سورئالی هستند که در آن‌ها رابطهی پیچیده‌ی بین عناصر مختلف، تمایزات و تناقضات به بازی گرفته شده است و از زندگی روزمره‌ محافظه‌کارانه فاصله دارد. نمایشنامه‌ها ترکیبی از تکنیک‌های تاتری و شم هنری نامحدود است.

«سیزده نمایشنامه کوتاه و کم حرف» نیز آثاری کوتاه و پانتومیمم به قلم منوچهر اکبرلو‌ و حامد نصرآبادایان است.

مراسم رونمایی و نمایشنامه‌خوانی و جشن امضاء این آثار روز پنجشنبه سی‌ام دی ماه از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در مجموعه تئاتر شهر برگزار و شرکت برای عموم نیز آزاد است