خالق «هری پاتر» اعلام کرد کتابی را که سال‌ها پیش برای فرزندانش نوشته بود، حالا به صورت آنلاین و رایگان در اختیار همه قرار می‌دهد.

حرکت قابل ستایش خالق «هری پاتر»/ کتابی رایگان برای کودکان در قرنطینه

خالق «هری پاتر» اعلام کرد کتابی را که سال‌ها پیش برای فرزندانش نوشته بود، حالا به صورت آنلاین و رایگان در اختیار همه قرار می‌دهد.

به گزارش تیتر هنر به نقل از ورایتی، جی‌کی رولینگ نویسنده مجموعه کتاب‌های «هری پاتر» اعلام کرد قصد دارد یک کتاب کودکان جدید به نام «ایکابوگ» منتشر کند. این نخستین رمان او برای خوانندگان جوان است که داستان آن در مدرسه جادوگری و ساحرگی هاگوارتز اتفاق نمی‌افتد.

دو فصل اول این داستان خیالی به صورت رایگان و آنلاین در حال حاضر در دسترس مخاطبان قرار گرفته و هر روز فصل‌های دیگری بین روزهای بیست‌وششم مه و دهم جولای منتشر می‌شود. کل کتاب در نوامبر در دسترس خواهد بود.

رولینگ نوشتن «ایکابوگ» را بیش از یک دهه پیش و در حالیکه هنوز مشغول کار کردن روی «هری پاتر» بود آغاز کرد اما فقط آن را برای کودکان خود نگه داشته بود. با استناد به وبسایت رولینگ، کتاب برای کودکان بین سنین ۷ تا ۹ سال نوشته شده تا خودشان بتوانند آن را بخوانند یا والدین کتاب را برای‌شان بلند بخوانند.

رولینگ در وبسایتش گفت: «هفته گذشته سر شام ناگهان این ایده به ذهنم رسید که «ایکابوگ» را از اتاق زیرشیروانی بیرون بیاورم و رایگان آن را برای کودکانی که در قرنطینه مانده‌اند منتشر کنم. فرزندانم که حالا نوجوان هستند خیلی مشتاق بودند و این باعث شد یک جعبه خیلی خاک‌خورده پایین بیاید. در چند هفته اخیر کاملاً غرق دنیایی خیالی بوده‌ام که فکر نمی‌کردم هرگز دوباره وارد آن بشوم».

رولینگ ماجرای این کتاب را «داستانی درباره حقیقت و سوءاستفاده از قدرت» خواند و گفت با توجه به اینکه بیش از یک دهه پیش نوشته شده نباید آن را به عنوان پاسخی به اتفاق‌هایی که در حال حاضر در دنیا می‌افتد تلقی کرد. او گفت تم‌های موضوعی داستان بی‌زمان هستند و می‌توان آن‌ها را به هر دوره یا کشوری ربط داد.

رولینگ همچنین یک رقابت تصویرگری برای نوجوانان آغاز کرد تا کتاب را تصویرگری کنند. هنرمندان می‌توانند از روز بیست‌ونهم مه نقاشی‌های خود را ارسال کنند.

رولینگ گفت: «بعد از اینکه تصمیم گرفتم کتاب را چاپ کنم، فکر کردم چقدر خوب می‌شود اگر کودکانی که در قرنطینه هستند، یا آن‌هایی که نیازمند سرگرمی در این دوران سخت و عجیبی که داریم پشت سر می‌گذاریم هستند، کار تصویرگری داستان را برایم انجام بدهند. توضیح درباره تصاویری که ممکن است برای هر فصل نیاز داشته باشیم روی وبسایت «ایکابوگ» وجود دارد اما هیچکس نباید به این ایده‌ها محدود شود. می‌خواهم قوه تخیل‌تان رها باشد! خلاقیت، ابداع‌گری و تلاش مهم‌ترین چیزها هستند: ما ضرورتاً دنبال مهارت تکنیکی نیستیم!»

تمام پولی که رولینگ برای این کتاب دریافت می‌کند به افرادی می‌رسد که تحت تاثیر پاندمی کووید -۱۹ قرار گرفته‌اند. جزییات بیشتری قرار است اواخر امسال منتشر بشود.

خالق «هری پاتر» اعلام کرد کتابی را که سال‌ها پیش برای فرزندانش نوشته بود، حالا به صورت آنلاین و رایگان در اختیار همه قرار می‌دهد.

  1. احسان
    ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

    ترجمه فارسی رایگان این کتاب رو میتونید از ای سایت بخونید:
    http://ickabogbook.ir/