از بلیت‌های کنسرت همایون شجریان چه خبر؟/ بازار سیاه در راه است؟

فروش اینترنتی بلیت کنسرت همایون شجریان که قرار بود از ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۲۲ خرداد آغاز شود، به‌علت استقبال زیاد مخاطبان دچار مشکل شد. در توضیح ماجرا گفته‌اند ایراد فنی است و سایت فروش تاب و تحمل حجم بالای مراجعه کاربران را نداشته است. اتفاقی که معمولا در طرح فروش اینترنتی خودرو و موارد مشابهی از این دست رخ می‌دهد و ظاهرا دیگر باید آن را امری طبیعی بدانیم.

به گزارش تیتر هنر، صفحه رسمی اینستاگرام همایون شجریان با تایید توقف فروش بلیت کنسرت، اعلام کرد میزان مراجعه ۱۵ برابر پیش‌بینی بوده و همزمان با افزایش توان فنی سایت فروش، قرار است تعداد روز‌های اجرا از پنج به ۱۱ افزایش پیدا کند. به‌این ترتیب بخش دیگری از فروش بلیت کنسرت همایون شجریان در ۲۴ خرداد انجام شد و این‌بار هم خیلی زود علاقمندان بلیت صندلی‌های سالن مرکز همایش‌های وزارت کشور را خریداری کردند.

بعضی از خریداران از همان روز برای فروش بلیت کنسرت همایون شجریان در بازار سیاه اقدام کردند. بیشتر آن‌ها قیمت را توافقی اعلام کرده‌اند و منتظر می‌مانند تا مزه دهن خریدار را بفهمند. بعضی‌ها از همان اول تعارف را کنار گذاشته‌اند و قیمت هر بلیت را ۱.۲ میلیون تا ۱.۵ میلیون تومان اعلام می‌کنند. یک نفر اصرار دارد شش تا بلیت برای بالکن را با هم ۹ میلیون تومان بفروشد.

کنسرت همایون شجریان در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار می‌شود. تاریخ اولین اجرا روز چهارشنبه یک تیرماه است و آخرین اجرا روز یکشنبه ۱۹ تیرماه روی صحنه می‌رود. ارزان‌ترین بلیت پس از اضافه شدن ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده ۱۳۱ هزار تومان و قیمت گران‌ترین بلیت ۴۳۰ هزار و ۵۰۰ است. هر شب اجرا روی‌هم‌رفته تقریبا ۹۱۷ میلیون تومان درآمد خواهد داشت که با احتساب ۱۱ شب اجرا می‌شود، ۱۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان.

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان در طبقه همکف

گران‌ترین بلیت کنسرت همانیون شجریان به جایگاه B اختصاص دارد. این صندلی‌ها درست پشت ردیف VIP قرار گرفته‌اند و با احتساب ۹ درصد مالیات ارزش افزوده، خریداران برای هر صندلی مبلغ ۴۳۰ هزار و ۵۰۰ هزینه پرداخت کرد‌ه‌اند. تعداد صندلی‌های جایگاه B را ۱۷۷ تا عنوان کرده‌اند. یعنی در هر اجرا ۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان توسط این گروه برای خرید بلیت کنسرت همایون شجریان پرداخت شده است.

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان در جایگاه‌های E و F تقریبا ۴۲۰ هزار تومان است. با توجه به اینکه تقریبا ۴۴۰ صندلی در این دو جایگاه وجود، هزینه بلیت آن‌ها را روی هم باید نزدیک ۱۸۵ میلیون تومان درنظر بگیریم. بلیت کنسرت همایون شجریان در ردیف A و C سالن از ردیف یک تا هفت با قیمت ۳۷۵ هزار تومان و از ردیف هشت تا ۱۱، برابر ۳۶۵ هزار تومان است. با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، بلیت هر کدام از این صندلی‌ها را می‌توانیم تقریبا ۴۰۰ هزار تومان فرض کنیم. با توجه به اینکه ۱۵۰ صندلی برای این ردیف‌ها تعبیه شده، درآمد هر شب اجرا برای برگزار‌کننده در این قسمت به ۶۰ میلیون تومان می‌رسد.

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان در جایگاه I و J، حدودا ۳۷۵ هزار تومان است. این جایگاه‌ها گنجایش ۵۰۰ نفر را دارند که روی هم‌رفته شبی ۱۸۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درآمد برای برگزارکننده کنسرت ایجاد می‌کنند. در جایگاه‌های G و D حدود ۲۵۰ صندلی قرار گرفته و بلیت هر کدام آن‌ها به ۳۷۶ هزار تومان می‌رسد. برگزارکننده کنسرت همایون شجریان از این دو جایگاه بابت هر شب اجرا، ۹۴ میلیون تومان درآمد کسب خواهد کرد.

جایگاه‌های Q و Z روی هم ۱۸ صندلی دارند که قیمت هرکدام آن‌ها با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، به ۴۲۰ هزار تومان می‌رسد. هفت میلیون و ۵۶۰ هزار تومان هم برای این دو ردیف درنظر می‌گیریم. در جایگاه‌های H و K مجموعا ۱۰۰ صندلی با قیمت ۳۵۴ هزار تومان فروخته شده است. درآمد برگزارکننده کنسرت همان شجریان از این محل به ۳۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌رسد. بالاخره به ردیف L می‌رسیم که بیشترین فاصله را در طبقه همکف با صحنه اجرا خواهد داشت و شش صندلی را در دل خود جا داده است. تقریبا چیزی شبیه بوفه اتوبوس‌های مسافربری قدیمی است با این تفاوت که برای هر کدام از صندلی‌های سالن مرکز همایش‌های وزارت کشور باید ۲۷۲ هزار تومان پول بدهید تا در هر شب برگزارکننده یک میلیون و ۶۳۲ هزار تومان درآمد داشته باشد.

کنسرت همایون شجریان ۱۱ شب برگزار می‌شود؛ از اول تا ۱۹ تیر ماه و درآمد حاصل از فروش صندلی‌ها در طبقه همکف برای هر اجرا به ۶۴۶ میلیون و ۷۹۲ هزار تومان می‌رسد.

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان در بالکن

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان در بالکن مرکز همایش وزارت کشور بین ۱۳۱ هزار تا ۲۴۵ هزار تومان خواهد بود. گران‌ترین بلیت‌ها در جایگاه‌های A و O و B و P فروخته می‌شوند. تعداد صندلی‌های در نظر گرفته شده برای چهار جایگاه به ۳۴۰ می‌رسد و درآمد آن‌ها روی هم رفته در هر شب اجرا معادل ۸۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان، برای ۹۸ صندلی جایگاه C و R معادل ۲۲۹ هزار تومان است. برگزارکننده بابت هر شب اجرا در این بخش ۲۲ میلیون و ۴۴۲ هزار تومان درآمد کسب می‌کند. ۳۸ صندلی در جایگاه‌های D1، D2، S1 و S2 وجود دارد که با احتساب قیمت بلیت حدود ۲۰۰ هزار تومانی، درآمد آن به هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد رسید. صندلی‌های واقع در جایگاه F و L و J بهترین دید از بالکن به صحنه اجرا را دارد. در آن‌ها ۱۵۶ صندلی وجود دارد که قیمت بلیت آن‌ها با احتساب مالیات بر ارزش افزوده معادل ۳۰۰ هزار تومان است. درآمد برگزارکننده کنسرت همایون شجریان از این محل بابت هر اجرا ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود. ۵۹ صندلی در ردیف I واقع شده که قیمت بلیت هر کدام آن‌ها در شب‌هایی که همایون شجریان کنسرت برگزار می‌کند، ۳۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان است. درآمد این محل روی هم بابت هر شب اجرا ۱۸ میلیون و ۹۶۸ هزار تومان خواهد بود.

خریداران بلیت کنسرت همایون شجریان که صندلی‌های ردیف M و G در بالکن را انتخاب کرده‌اند، ۲۶۷ هزار تومان پرداخت کرده‌اند. این جایگاه‌های روی هم ۱۵۶ صندلی دارند و درآمد آن‌ها به ۴۱ میلیون و ۶۵۲ هزار تومان می‌رسد. در جایگاه N و H با قیمت بلیت ۱۷۰ هزار تومانی و ۱۱۲ صندلی، میزان درآمد برگزار‌کننده را می‌توان معادل ۱۹ میلیون درنظر گرفت. صندلی‌های جایگاه به ۱۰۵ می‌رسد و قیمت هر بلیت معادل ۱۹۱ هزار تومان خواهد بود. افرادی که این صندلی‌ها را خریداری کرده‌اند، بابت هر شب اجرا ۲۰ میلیون تومان درآمد نصیب برگزارکننده کنسرت می‌کنند.

ارزان‌ترین بلیت کنسرت همایون شجریان به صندلی‌های جایگاه E و T اختصاص دارد. در این جایگاه‌ها ۸۴ صندلی وجود دارد و افراد بابت هر صندلی ۱۳۱ هزار تومان پول داده‌اند که روی هم می‌شود شبی ۱۱ میلیون درآمد.

کنسرت همایون شجریان ۱۱ شب برگزار می‌شود؛ از اول تا ۱۹ تیر ماه و درآمد حاصل از فروش صندلی‌ها در طبقه بالکن برای هر اجرا، رقم ۲۷۰ میلیون و ۷۶۲ هزار تومان خواهد بود.