هدف «بچه زرنگ» شادی و ایجاد هویت ملی/ کودکان افتتاحیه انیمیشن را جشن گرفتند

وزیر اموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» بیان کرد که این اثر هم برای شادی و هم شکل گیری هویت ملی و اسلامی کودکان ساخته شده است.

به گزارش تیتر هنر، مراسم افتتاحیه اکران عمومی انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» با حضور رضامراد صحرایی وزیر اموزش و پرورش، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جمعی از مسئولان و همچنین با حضور کودکان در سالن روباز باغ کتاب برگزار شد و بیش از ۶۰۰ مخاطب فیلم را تماشا کردند. همچنین احسان مهدی و حامد مدرس دو مجری شبکه کودک اجرا و بازی بخش های نمایشی مراسم را به عهده داشتند.

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم در سخنانی عنوان کرد: ما ظرفیت الگوسازی برای تمام جهانیان را داریم. فرهنگ و تمدن ما پر از الگوهایی است که کشورهای دیگر ارزو دارند.

وی ادامه داد: کار تحسین برانگیز کانون پرورش فکری کودکان و‌ نوجوانان را می ستاییم از این حیث که سعی کرده است الگوهایی را در معرض دید کودکان و نوجوانان قرار دهد. اگر الگوسازی نکنیم نه تنها الگوهای ما مصادره خواهند شد بلکه الگوهایی قالب خواهند شد که هدفشان از بین بردن نشاط، امید و خودباوری است.

وزیر اموزش و پرورش تصریح کرد: هدف از ساخت «بچه زرنگ» این بود هم بچه ها شاد باشند و هم در کنار خانواده با هویت ملی و اسلامی رشد کنند. در خود پویانمایی هم سعی شده است هویت ملی و ویژگی های گذشت،‌ ایثار و فداکاری اموزش داده شود.

در این مراسم حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در سخنانی عنوان کرد: سینمای کودک و نوجوان به عنوان یک سینمای استراتژیک، متاسفانه در سال‌های اخیر کمتر مورد توجه قرار داشته و به نوعی در کشور مغفول مانده است، این مهم مورد توجه ویژه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان متولی کودک و نوجوان کشور قرار گرفته است.

وی با اشاره به انیمیشن «بچه زرنگ» اضافه کرد: برداشت ما این است که پویانمایی یا همان انیمیشن که موثرترین رسانه برای مخاطب کودک و نوجوان است باید بار بزرگی از سینمای کودک و نوجوان را بر دوش بکشد لذا ما در کانون، به سراغ این حوزه رفتیم.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان یاداور شد: انیمیشن «بچه‌زرنگ» نخستین گام کانون برای اثرگذاری در این مسیر است. ما در این راه تصدی گری نکردیم و نخواهیم کرد و با بهره گیری و مشارکت بخش خصوصی کاربلد و دارای تجربه موفق تلاش داریم که در کنار ساخت یک فیلم، یک زنجیره اثرگذاری ایجاد کنیم ایجاد کنیم.

سپس حامد جعفری تهیه کننده «بچه زرنگ» در سخنان کوتاهی گفت: این کار محصول یک تلاش ۲۵۰ نفره است و ساخت این اثر چهار تا پنج سال زمان برد و این تیم کار کردند تا به خروجی برسد.

وی با اشاره به یک آرزو عنوان کرد: ما دوره کودکی را با سریال ها و کارتون هایی با قهرمان های خارجی گذراندیم و آرزوی ما این بود که امروز بچه های ما بتوانند با قهرمان های ایرانی کودکی شان را بگذرانند.

انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» از پنجم مهر در سالن های سینمایی کشور اکران شده است.

این مراسم که همزمان با افتتاح سالن سینماروباز باغ کتاب تهران همراه بود در این سالن سینمایی برگزار شد و آرش تیمورنژاد مدیر سینماروباز باغ کتاب از افتتاح این سالن سینمایی همزمان با رونمایی از انیمیشن «بچه زرنگ» اشاره کرد و خبر داد که این سالن از این پس به اکران فیلم ها می پردازد.