«لیلیت»، «احتمالات» و «تا اشکستان» هفته جاری به صحنه می روند

سه اثر نمایشی جدید از این هفته در حالی اجرای خود را در مجموعه تئاتر شهر آغاز می کنند که دو نمایش «بابا آدم» در تالار چهارسو و «بیماری خانواده میم» در تالار سایه روز پنجشنبه بیست و پنجم اذر ماه به اجرای خود پایان دادند.

به گزارش تیتر هنر، «لیلیت»، «احتمالات» و «تا اشکستان» عنوان سه اثر نمایشی جدیدی هستند که طی هفته جاری به ترتیب در تالارهای سایه، چهارسو و اصلی مجموعه تئاتر شهر پیش روی مخاطبان قرار خواهند گرفت. این در حالی است که دو نمایش «بابا آدم» به کارگردانی لیلی عاج در تالار چهارسو و «بیماری خانواده میم» به کارگردانی سروش طاهری در تالار سایه روز پنجشنبه بیست و پنجم آذرماه  به اجرای خود پایان دادند.

دور اول نمایش «بانوی محبوب من» به کارگردانی گلاب آدینه هم روز پنجشنبه بیست و پنجم آذرماه به احترام فرارسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) به پایان رسید و این نمایش تا روز نوزدهم دی ماه در تالار اصلی تئاتر شهر اجرایی ندارد.

«تااشکستان» و یک روایت متفاوت نمایشی در تالار اصلی

«تا اشکستان» عنوان یکی از تازه ترین آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر به نویسندگی ،کارگردانی و تهیه کنندگی حمید حرا و همراهی «گروه هنری سایه »است که از روز چهارشنبه اول دی ماه همزمان با فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در تالار اصلی تئاتر شهر میزبان مخاطبان خواهد بود.

نمایش «تا اشکستان»  قصه «پدریوحنا» کشیش روشن ضمیری است که صومعه او در نزدیکی شهر مدینه واقع شده است. این کشیش مسیحی با مطالعه منابع اصیل مرتبط با حضرت عیسی مسیح (ع) از ظهور پیامبر خاتم آگاه شده، اما برای حفظ صومعه هم دغدغه های فراوانی دارد. کشیش دچار تحیر و سرگردانی شده که بالاخره به مدینه برود یا نرود، اما بالاخره در شرایطی پیش بینی نشده، اسعد فرزندخوانده گوژپشت او راهی مدینه می شود تا آخرین خبرها را برای او بیاورد. اسعد ناخواسته در مدینه شاهد وقایع پرفراز و نشیبب پس از رحلت پیامبر(ص) قرار گرفته و با کوله باری از خبرهای عجیب نزد یوحنا باز می گردد. یوحنا هم از شنیدن آن خبرها به گونه ای تحت تاثیر قرار می گیرد، که درنگ را جایز نمی شمارد و شبانه با نزدیکان خود به سمت مدینه حرکت می کند، اما …

(به ترتیب ورود صحنه) محمد جواد حبیبی، محمد امین نیک پنجه، مرتضی اصغری، محمد هادی کرباسچی، هانی مقدم، علیرضا عمرانی، سیدعلی زاهدی، مسعود اصغری، پیمان خراسانی، محمد مهدی هاشمی دانا، علیرضا شمایی ، محمدرضا جمال، امیر صادقی، مهدی بیابانی و محمدرضوانی زاده بازیگران این اثر نمایشی هستند.

نمایش «تا اشکستان» از تاریخ یاد شده تا روز شانزدهم دی ماه هر روز ساعت 19 به مدت زمان 95 دقیقه در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر میزبان مخاطبان است.

«احتمالات» علی شمس را در تالار چهارسو تماشا کنید

 در تالار چهارسو هم با پایان یافتن اجرای نمایش «بابا آدم» به کارگردانی لیلی عاج ، یک اثر نمایشی جدید با نام «احتمالات» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی علی شمس از سی ام آذر ماه اجرای خود را آغاز می کند.

در این اثر نمایشی عزالدین توفیق، امیر باباشهابی، آرش اشاداد، محمد امین پازوکی، دانیال خیری خواه، نسرین درخشان زاده، فرزین محدث، بهاره افشاری، افسانه کمالی به عنوان بازیگر حضور دارند.

علی شمس نویسنده وکارگردان نمایش برای خلاصه نمایش «احتمالات» این چنین نوشته است: احتمال هم نشین شدن هرکسی با هرکسی یا هرکسی با هر چیزی یا هرچیزی با هر چیزی در هر حالتی ممکن است.

نمایش «احتمالات» از روز سه شنبه سی ام آذر ماه ساعت 19:30 به مدت زمان 100 دقیقه میزبان مخاطبان در تالار چهارسو تئاتر شهر خواهد بود.

تالار سایه برای میزبانی از «لیلیت» آماده شد

نمایش «لیلیت» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی هم یکی از آثار نمایشی جدید مجموعه تئاتر شهر است که با اتمام اجرای عمومی نمایش «بیماری خانواده میم» از روز اول دی ماه در تالار سایه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.

این اثر نمایشی در ایام برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت در بخش های نمایشنامه نویسی، کارگردانی و بازیگری و نمایش برگزیده به عنوان یکی از آثار موفق این رویداد معرفی شده است.

در خلاصه نمایش «لیلیت» که با بازی منصور صوفی و مهناز رودساز به صحنه می رود، آمده است: بورا و لیندتا دلبسته و عاشق هم در یوگسلاوی بزرگ بودند. اما جنگ داخلی آن ها را در مسیر دیگری قرار داده است.

تئاتر «لیلیت» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی از روز چهارشنبه اول دی ماه ساعت 19:15 به مدت زمان 75 دقیقه در تالار سایه میزبان تماشاگران تئاتر است.

قصه «تختی در اتاق 23 هتل آتلانتیک» در تالار قشقایی ادامه دارد

تئاتر «تختی در اتاق 23 هتل آتلانتیک» به نویسندگی و کارگردانی تینو صالحی  همکه از روز سه شنبه دوم آذر ماه در تالار قشقایی تئاتر شهر اجرای خود را آغاز کرده تا روز سه شنبه سی ام آذر ماه به اجرای خود ادامه می دهد.

(به ترتیب ورود صحنه )رضا بهرامی ، مجید رحمتی، سهیل ملکی، سامان کرمی، نجلا نظریان، حسین خجسته، آروین فلاح، کهبد تاراج، مسعود حکمت آرا بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: «تختی در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک» به آخرین شب زندگی غلامرضا تختی در هتل آتلانتیک تهران می‌پردازد و تصویری متفاوت و انسانی را از این پهلوان ملی نسبت به آنچه تاکنون از شخصیت او به مردم ارائه شده ، به نمایش می‌گذارد.

نمایش «تختی در اتاق 23 هتل آتلانتیک» به نویسندگی و کارگردانی تینو صالحی تا تاریخ یاد شده ساعت 18:30 به مدت  زمان 60 دقیقه در تالار قشقایی تئاتر شهر به صحنه می رود.