همبازی دوران کودکی لیلا فروهر در فیلم «مراد و لاله» چه سرنوشتی پیدا کرد؟
همبازی دوران کودکی لیلا فروهر در فیلم «مراد و لاله» چه سرنوشتی پیدا کرد؟

لیلا فروهر برای اولین بار در سن پنج سالگی با فیلم «مراد و لاله» وارد سینما شد. این فیلم که سال ۴۴ روی پرده رفت، راجع به سرنوشت خواهر و برادری به نام مراد و لاله بود که یتیم شده بودند و حالا به اجبارِ خاله‌شان گدایی می‌کردند. صابر رهبر، کارگردان این فیلم برای نقش […]

لیلا فروهر برای اولین بار در سن پنج سالگی با فیلم «مراد و لاله» وارد سینما شد. این فیلم که سال ۴۴ روی پرده رفت، راجع به سرنوشت خواهر و برادری به نام مراد و لاله بود که یتیم شده بودند و حالا به اجبارِ خاله‌شان گدایی می‌کردند.

صابر رهبر، کارگردان این فیلم برای نقش مراد، مجید فریدفر و برای نقش لاله، لیلا فروهر را انتخاب می‌کند. فیلم آن زمان با استقبال خوب مردم مواجه می‌شود و هر دو بازیگر خردسال اسم و رسمی برای خود پیدا  و در با همان سن کم در فیلم‌های زیادی نقش‌آفرینی می‌کنند.

امروز همه از سرنوشت بازیگر خردسال دختر خبر دارند ولی کمتر کسی می‌داند بازیگر خردسال پسر چه سرنوشتی پیدا کرد. مجید فریدفر که تا سال‌های دهه ۵۰ در سینمای آن زمان می‌درخشید، پس از پیروزی انقلاب برای آموزش‌های رزمی و نظامی راهی سوریه و فلسطین می‌شود و پس از یک سال و نیم آموزش به عنوان چریکی کارآزموده و چالاک به کشور بازمی‌گردد. می‌گویند توانایی‌های رزمی فریدفر به گوش یاسر عرفات هم رسیده بود.

سرانجام مجید فریدفر در ۱۲ خرداد سال ۶۰ در ایستگاه هفت آبادان در سن ۲۵ سالگی به دست عراقی‌ها به شهادت می‌رسد تا دو بازیگر خردسال فیلم «مراد و لاله» هر کدام سرنوشتی کاملا متفاوت از هم پیدا کنند.

مجید فریدفر

مجید فریدفر و لیلا فروهر در فیلم مراد و لیلا