هفتمین روز از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اجرای آثار در بخش‌های مختلف تئاتر صحنه ای، نمایش‌های خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی، به علاوه فجر، پنجمین بازار بین‌المللی هنرهای نمایشی ایران، رادیو تئاتر و... دنبال می‌شود.

16 بهمن 98 در جشنواره تئاتر فجر چه خبر است؟

هفتمین روز از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اجرای آثار در بخش‌های مختلف تئاتر صحنه ای، نمایش‌های خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی، به علاوه فجر، پنجمین بازار بین‌المللی هنرهای نمایشی ایران، رادیو تئاتر و… دنبال می‌شود.

به گزارش تیتر هنر، چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه در هفتمین روز از سی‌و‌هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر، در بخش صحنه‌ای نمایش «بیگانه در خانه» به نویسندگی و کارگردانی سید محمد مساوات ساعت 15 در تالار اصلی مجموعه‌ تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

در تالار سایه‌ همین مجموعه، نمایش «مهندس واشینگ کلوز» به نویسندگی و کارگردانی ابوالفضل بلغندر در دو سانس ۱۷ و ۱۹ به اجرا می‌رود. «صدمین سالگرد فتح گریه» به کارگردانی مهرداد علی‌پور نیز در ساعت‌های ۱۷ و ۱۹:۳۰ در تالار قشقایی اجرا می‌شود.

تالار مولوی در دو سانس ۱۷ و ۱۹ میزبان نمایش «ننه مده‌آ» به کارگردانی آژمان بیژنی نسب خواهد بود. در تالار ناظرزاده‌ کرمانی تماشاخانه ایرانشهر نمایش «غم نومه وطن و تن» به کارگردانی جواد خاکسار حقانی ساعت‌های 17 و ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود. نمایش «اسماعیل» به کارگردانی سینا شفیعی ساعت ۱۸ در تماشاخانه‌ سرو اجرا می‌شود.

نمایش‌هایی که در این روز در بخش «به علاوه‌ فجر» اجرا می‌شوند، عبارت‌اند از: «در انتظار گودو» به کارگردانی امیرحسین جوانی ساعت‌های ۱۹ و ۲۱ در عمارت نوفل لوشاتو، «یک شهر پر از قصه» به کارگردانی شبنم منصور ساعت ۱۹ در تماشاخانه‌ ایران تماشا، «وقتی همه خواب بودیم» به کارگردانی حمید عبدالحسینی ساعت ۲۱ در خانه نمایش مهرگان، نمایش «ماندات» به کارگردانی پوریا جلالوندی ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه ایران چهارم، نمایش «خوابمردگی» به کارگردانی فرهنگ روشنی ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه‌ آژمان۱، نمایش «دختر/پسر» به کارگردانی پارسا محمدزاده ساعت 19:30 در تماشاخانه آژمان۲، نمایش «وجود» به کارگردانی بهزاد غلامی ساعت ۲۱ در خانه نمایش دا.

در بخش‌ اجراهای خیابانی نمایش‌های «زنی که اینجا نمانده» به کارگردانی افشین خدری، «بهار میاد» به کارگردانی محمد برومند، «خردل لای نون» به کارگردانی جلال حسن‌وند، «تنها یک زمین داریم» تولید بازار بزرگ ایران، «قهرمان چیست؟» به کارگردانی مارال ایزدبخش به ترتیب از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در محوطه‌ مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شود.

در محوطه‌ خانه هنرمندان نیز نمایش‌های «مم مم شو» به کارگردانی مجتبی خلیلی و «سانتیمتر» به کارگردانی سید سوران حسینی ساعت ۱۶:۳۰ و ۱۷ اجرا می‌شوند.

همچنین ایوان انتظار متروی میدان ولیعصر(عج) ساعت 10:30 میزبان نمایش «مم مم شو» به کارگردانی مجتبی خلیلی و «خردل لای نون» به کارگردانی جلال حسن‌وند از ساعت 11 است.

در بخش دیگرگونه‌های اجرایی نیز نمایش چیدمان اجرا «اکسیر» با طراحی علی کاظمی در ساعت‌های ۱۶،۱۶:۳۰، ۱۷، ۱۷:۳۰ و ۱۸ در موسسه فرهنگستان صبا برگزار خواهد شد.

 در بخش «رادیوتئاتر» نمایش‌های «از ورشو تا تهران» به کارگردانی عفت جمالی‌پور و «رهایی در بند» به کارگردانی مهدی طهماسبی به ترتیب از ساعت ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ در تالار رودکی اجرا می‌شود.

همچنین در پنجمین بازار بین‌المللی هنرهای نمایشی ایران، نشست عرضه‌داشت با محوریت نمونه نمایش‌های ایرانی در بازار هنرهای نمایشی ایران نیز چهارشنبه 16 بهمن ماه ساعت 10:30 تا 12:30 در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.

جوکا هاید هی‌تی، تهیه کننده تئاتر فنلاندی نیز در روز هفتم جشنواره ساعت 12:45 تا 13:45 درباره ویژگی‌های تئاتر این کشور و جشنواره‌های آن برای علاقه‌مندان سخنرانی می‌کند.

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند تا 21 بهمن در تهران در حال برگزاری است

هفتمین روز از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اجرای آثار در بخش‌های مختلف تئاتر صحنه ای، نمایش‌های خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی، به علاوه فجر، پنجمین بازار بین‌المللی هنرهای نمایشی ایران، رادیو تئاتر و... دنبال می‌شود.