چرا بازیگرهای درجه یک به «دورهمی» نمی‌آیند؟

برنامه «دورهمی» که از زمان به روی آنتن رفتن بخشی از بار برنامه‌اش را بر روی گفت‌وگو با چهره‌های سرشناس هنری و ورزشی گذاشته تا الان در دعوت از چهره‌ها و بازیگرهای فعال و درجه یک ناکام بوده است.

به گزارش هفت هنر، بیشتر جذابیت برنامه‌هایی با سبک و سیاق «دورهمی» و‌ «خندوانه» حضور مهمان‌های سرشناس در برنامه است. اما نکته تعجب برانگیز اینجاست که چرا برنامه‌ای به پرمخاطبی «دورهمی» و با حضور مجری پرآوازه‌اش نمی‌تواند ستاره‌های سینما را به برنامه‌اش بیاورد.

اگر خاطرمان باشد چندین سال پیش برنامه‌های گفت‌وگو محور رضا رشیدپور با چهره‌های سینمایی تا چه اندازه برای مردم جذابیت داشت و آنها را جلوی تلویزیون میخکوب می‌کرد. مهران مدیری هم با همان لحن طنازانه‌اش قابلیت تبدیل یک گفت‌وگوی معمولی و خنثی را به گفت‌وگویی هارد تاک که در آن سوالات بدون پرده پرسیده می‌شود را دارد ولی متاسفانه این گفت‌وگوها خرج بازیگران درجه چندمی که زندگی خصوصی‌شان برای مردم جذابیت خاصی ندارد، می‌شود.

برای مثال دعوت از چهره‌هایی مثل لیلا بلوکات و سیاوش خیرابی که چند سال است هیچ کاری در سینما و تلویزیون نداشته‌اند و صحبت‌هایشان را مردم در دهها برنامه گفت‌وگو محور دیگر می‌شنوند، یک پوئن منفی برای مدیری و برنامه‌اش به حساب می‌آید.

مدیری برای «دورهمی» یک وزنه سنگین است و به واسطه حضور او حتما چهره‌های سرشناس زیادی خواهان حضور در برنامه خواهند بود ولی اینکه چرا هیچ تلاشی برای دعوت از آنها نمی‌شود جای سوال دارد. شاید عوامل و سازندگان برنامه با این توجیه که بازیگرهای سینما فرصت ندارند رو به چهره‌های کم کارتر می‌آورند اما مگر 10 دقیقه حضور در برنامه چقدر می‌خواهد وقت بگیرد؟ آنها که قبلا برای تایم‌های طولانی‌تر جلوی دوربین برنامه‌های تلویزیونی قرار گرفته‌اند و ابایی از گفتن رازهای زندگی‌شان ندارند.

نکته اینجاست که سازندگان «دورهمی» کوچکترین زحمتی برای دعوت از هنرمندان سرشناس نمی‌کشند و برای پر کردن زمان برنامه به دم دستی‌ترین گزینه‌ها متوسل می‌شوند. احتمالا آنها هم تکیه‌شان را بر روی توانایی‌های مدیری گذاشته‌اند و می‌گویند هر کسی که دعوت شود بالاخره این مجری یک گفت‌وگوی جذاب از دلش بیرون می‌کشد. موضوعی که تا به حال همیشه اتفاق نیقتاده و مدیری جلوی مهمان‌های خجالتی و کم حرفش کم آورده است.

شاید هم مهران مدیری انرژی، تمرکز و حواسش را برای فیلم سینمایی‌اش گذاشته است و نمی‌خواهد خودش را خیلی درگیر یک برنامه تلویزیونی کند.