ین قاتل ژاپنی پیش از حمله در نامه ای که به رییس پارلمان ژاپن داده بود معلولان و افراد ناتوان را سربار و سبب ناخشنودی جامعه توصیف کرده و از قصد خود برای حمله به مراکز نگهداری معلولان خبر داده بود.

لبخند قاتل 19 معلول ژاپنی به دوربین خبرنگاران+ عکس

این قاتل ژاپنی پیش از حمله در نامه ای که به رییس پارلمان ژاپن داده بود معلولان و افراد ناتوان را سربار و سبب ناخشنودی جامعه توصیف کرده و از قصد خود برای حمله به مراکز نگهداری معلولان خبر داده بود.
“ساتوشی اوئماتسو ” قاتل 26 ساله ژاپنی امروز (چهارشنبه) به هنگام انتقال با ون پلیس به دادگاه برای بازجویی، به دوربین خبرنگاران مستقر در محل لبخند زد.

به گزارش آسوشیتدپرس ، پلیس صورت این مرد ژاپنی را به هنگام انتقال به ون پوشانده بود اما هنگامی که او در ون نشست پلیس صورت او را باز کرد و در این هنگام اوئماتسو از داخل ون به دوربین خبرنگاران مستقر در محل لبخند زد.

اوئماتسو نیمه شب دوشنبه با حمله به یک مرکز نگهداری معلولان در شهر کوچک ” ساگا میهارا ” در حومه توکیو، 19 نفر را با چاقو به قتل رساند. او 26 نفر دیگر را نیز به شدت زخمی کرده است که حال 13 نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

لبخند قاتل ژاپنی به دوربین های خبرنگاران در ون پلیس
لبخند قاتل ژاپنی به دوربین های خبرنگاران (+عکس)

او سپس خود را تسلیم پلیس کرده بود. اوئماتسو پس از تسلیم خود به پلیس گفته است که افراد ناتوان باید از بین بروند.

اوئماتسو یکی از کارمندان سابق مرکز نگهداری معلولان بود. او در ماه فوریه گذشته و پس از اینکه به همکارانش گفته بود تمایل دارد معلولان مرکز  را بکشد از مرکز اخراج شده بود.

او سپس در ماه فوریه گذشته به صورت اجباری به بیمارستان روانی منتقل شده بود اما پزشک آن بیمارستان پس از گذشت 12 روز از بستری شدن اوئماتسو، با تشخیص اینکه او فرد خطرناکی برای جامعه نیست وی را مرخص کرده بود.

برخی رسانه های ژاپنی خواستار تعقیب قضایی پزشک معالج اوئماتسو شده اند.

اوئماتسو همچنین پیش از ارتکاب قتل، با تسلیم نامه ای به رییس پارلمان ژاپن از قصد خود برای کشتن افراد معلول خبر داده بود. او در آن نامه متذکر شده بود که این قبیل افراد سربار جامعه بوده و سبب افسردگی و ناخشنودی جامعه می شوند.

پلیس ژاپن روز چهارشنبه خانه اوئماتسو را مورد تفتیش قرار داد.

اوئماتسو شدید ترین جنایت قتل در ژاپن را پس از جنگ دوم جهانی مرتکب شده است. جنایت اخیر در ژاپن از سال 1938 بدین سو سابقه نداشته است. در سال 1938 یک مرد ژاپنی مسلح به تبر و شمشیر و تفنگ با حمله به مردم 30 نفر را کشته بود.

ژاپن در میان کشورهای توسعه یافته یکی از کمترین آمارهای جرم و جنایت را دارد.

ین قاتل ژاپنی پیش از حمله در نامه ای که به رییس پارلمان ژاپن داده بود معلولان و افراد ناتوان را سربار و سبب ناخشنودی جامعه توصیف کرده و از قصد خود برای حمله به مراکز نگهداری معلولان خبر داده بود.