درخواست لیلی رشیدی از مردم در روز تشییع جنازه پدرش

پیکر داود رشیدی در شرایطی به خاک سپرده شد که دختر او “لیلی” ناچار شد در بهشت زهرا (س)، پشت تریبون قرار بگیرد و از مردم بخواهد اجازه دهند تا پدرش در آرامش به خاک سپرده شود.

به گزارش هفت هنر، ازدحام جمعیتی که از تالار وحدت برای مراسم تشییع جنازه داود رشیدی جمع شده بودند تا بهشت زهرا (س) هم ادامه داشت، به طوری که خانواده این هنرمند به سختی توانستند از میان خیل جمعیت راهی پیدا کنند و در کنار پیکر او قرار بگیرند.

از جمله نکات قابل توجه در این برنامه این بود که هیچ ساماندهی مناسبی در تالار وحدت برای جمعیت حاضر انجام نشده بود به طوری که هر لحظه احتمال این می‌رفت جایگاهی که عکاسان روی آن ایستاده بودند به دلیل ازدحام جمعیتی که پشتش قرار گرفته بود فرو بریزد. در این وضعیت تعدادی از دوستان سینا نوه نوجوان داود رشیدی با فضایی که ایجاد کردند خانواده این هنرمند توانستند از تالار وحدت بیرون بیایند و به سمت بهشت زهرا (س) رهسپار شوند.

در بهشت زهرا (س) نیز همچنان این نابسامانی وجود داشت به طوری که احترام برومند همسر داود رشیدی ناچار شد از مردم خواهش کند تا شرایط را در نظر بگیرند و راهی برای ورود خانواده باز کنند.

لیلی رشیدی نیز با حضور در پشت تریبون خطاب به مردم گفت: پدرم عاشق شما بود و من از شما می‌خواهم با ما همکاری کنید. لحظه درگذشت او برادرم ایران نبود و اجازه بدهید حالا که در مراسم خاکسپاری حضور دارد، پدرش را با آرامش به خاک بسپارد.

رشیدی ادامه داد: اجازه دهید مراسم آبرومندی برگزار شود.

بعد از این سخنان بود که رفته رفته نظمی نسبی حاکم شد و با دخالت و خانواده داود رشیدی توانستند در کنار پیکر او قرار بگیرند و پیکرش را به خاک بسپارند.

همچنین در این برنامه بارها به حاضران تذکر داده شد با دوربین‌های موبایلشان فیلم نگیرند اما هیچ‌کس به این تذکرات توجه نکرد.

نابسامانی و ازدحام جمعیت طوری بود که بعضی‌ها به دلیل گرمای هوا و در فشار جمعیت دچار ناراحتی شدند.

از جمله هنرمندان و چهره‌هایی که برای بدرقه داود رشیدی در قطعه هنرمندان حضور داشتند لیلا حاتمی دوست نزدیک خانواده رشیدی بود که به سختی می‌توانستند از میان خیل جمعیت راهی برای عبور خود پیدا کند.

علیرضا تابش مدیر بنیاد سینمایی فارابی نیز در مراسم تدفین حضور داشت.

از غم‌انگیزترین صحنه‌های این تشییع‌جنازه بی‌قراری و بی‌تابی سینا بانکی پسر لیلی رشیدی و نوه نوجوان داود رشیدی بود که زمانی که پیکر پدربزرگش از تالار وحدت با سر دادن لااله‌ الا لله به آمبولانس منتقل شد با گریه بی‌امان خود تأثر حاضران را برانگیخت.

داود رشیدی دلبستگی عجیبی به تنها نوه خود داشت و خودش می‌گفت، بهترین همبازی‌اش بوده است.

پیکر داود رشیدی که برای خاکسپاری از تالار وحدت به قطعه هنرمندان بدرقه شده بود با همراهی خانواده، هنرمندان و مردم در فضای تازه‌ای در کنار قطعه هنرمندان به منظور توسعه این قطعه حوالی ساعت 12:30 به خاک سپرده شد.