بعد از رامبد جوان و مهران مدیری، سعید آقاخانی هم به شبکه نسیم آمد

پس از موفقیت برنامه‌های «خندوانه» با اجرای رامبد جوان و «دورهمی» با اجرای مهران مدیری، به نظر می‌رسد این دو اتفاق زمینه‌ساز ورود سومین کمدین‌کارگردان به عرصه برنامه‌سازی شده است و سعید آقاخانی نیز قصد دارد برنامه‌ای با عنوان «خط سفید» برای شبکه نسیم بسازد. آن‌طور که مهر خبر داده است، سعید آقاخانی درحال مذاکره برای ساخت یک برنامه ترکیبی در شبکه «نسیم» با عنوان «خط سفید» است که بخش‌های متنوعی ازجمله نمایش، مستند و گفت‌وگو را شامل می‌شود.

تولد واقعی یک شبکه
در روزهایی که ایجاد شبکه‌های جدید در صداوسیما به یکی از عادت‌های قابل انتقاد مدیران این سازمان بدل شده بود، احتمالا کسی فکر نمی‌کرد ایجاد شبکه‌ای تحت عنوان «نسیم» که بسیاری از مردم ایران هم در بادی امر امکان تماشای آن را نداشتند، بتواند جایگاه خود را در میان مخاطبان حداقلی صداوسیما پیدا کند. آخر مدت‌ها بود سریال‌های تولیدشده در شبکه‌های آن‌طرف آبی گوی سبقت را از تولیدات تلویزیون داخلی ربوده بود و پیش‌بینی این‌که شبکه‌ای تازه‌تأسیس بتواند مخاطبان درحال ریزش را باز هم متوجه این شبکه‌ها کند، تقریبا دور از ذهن به‌نظر می‌رسید. در روزهای ابتدایی آغاز به‌کار شبکه نسیم هم البته برنامه‌های آیتمی پخش شد که اگر تولیدشان ادامه پیدا می‌کرد و پای خندوانه به خانه‌های مردم باز نمی‌شد، شکست زودتر از موعدی را می‌شد برای این شبکه که بنایش ایجاد خنده و شادی میان مردم بود، شاهد بود. در ادامه توفیق‌هایی که برای خندوانه به دست آمد بیشتر و بیشتر شد و بسیاری از اسپانسرها به سراغ شبکه تازه‌تأسیس آمدند. این یعنی سودآور بودن شبکه‌ای که حالا می‌توانست جور بسیاری از برنامه‌های کم‌بیننده سایر شبکه‌ها را هم بکشد. رامبد جوان و اتاق فکری که او را همراهی می‌کردند، آن‌قدر خوب پیش رفتند و آن‌قدر به‌موقع تغییرات لازم برای از ریتم نیفتادن برنامه را اجرایی کردند که مهران مدیری هم پا به میدان گذاشت.
راه نجات آقای مدیری
مدیری به‌عنوان کارگردانی که در شبکه نمایش خانگی می‌شد او را یک شکست‌خورده به حساب آورد، پیش از آمدن به شبکه نسیم دو تجربه ناموفق هم در به روی آنتن بردن مجموعه‌های «در حاشیه ١» و «در حاشیه ٢» در کارنامه ثبت کرد. با وجود این، جایگاه مدیری در دل مخاطبان تلویزیون آن‌قدر تثبیت‌شده بود که بعد از آن‌که خبر رسید از ابتدای ‌سال ٩۵ قرار است «دورهمی» با حضور او روی آنتن برود خیلی از دوستدارانش برای شروع این برنامه لحظه‌شماری کنند.
فارغ از تمام موفقیت‌هایی که دورهمی و خندوانه به دست آوردند در برخی از بازه‌های زمانی هر دوی این برنامه‌ها با مشکلات جدی مواجه شدند که البته سازندگانشان را به خط پایان برنامه‌سازی در شبکه نسیم نرساند. دعوت از میهمان‌های شناخته‌شده و اصطلاحا سلبریتی‌ها یکی از بخش‌های این دو برنامه بود که به‌صورت غیرمستقیم جوان و مدیری را وارد یک فضای رقابتی کرد، بنابراین هرکس می‌توانست میهمان‌های شناخته‌شده‌تر و پرطرفدارتری را به تلویزیون دعوت کند آن دیگری را غافلگیر کرده بود.
از سوی دیگر، برنامه دورهمی که در بادی امر بنا بود شبانه‌ای با آیتم‌های نمایشی باشد آن‌قدر در این فضا بد کار کرد که آیتم‌های نمایشی به کم‌بیننده‌ترین بخش این برنامه مبدل شد. در عوض حضور مدیری در دورهمی پررنگ و پررنگ‌تر شد و کارهای بدیع، جذاب و متفاوت جایش را به نسخه‌های از قبل جاافتاده میان مخاطبان این برنامه داد. با وجود این، فعلا اوضاع برای مدیری و دورهمی‌ها خوب است.
رقیب تازه رامبد جوان و مهران مدیری
رامبد جوان هم که پیش از حضور برنامه دورهمی در شبکه نسیم، بی‌رقیب و تازه‌نفس پیش می‌رفت در ماه‌های اخیر با ریزش مخاطب مواجه و مجبور شد ضمن ایجاد تغییراتی که البته بسیاری از آنها موفقیت‌آمیز بود، وارد رقابتی شود که اصلا از روز اول بنا نبود بین این دو برنامه ایجاد شود.
در چنین فضایی حضور جوان و مدیری برای شبکه نسیم یک فاکتور مهم است و برگ برنده مدیران این شبکه به حساب می‌آید.
حالا باید منتظر ماند و دید سعید آقاخانی به‌عنوان سومین کمدین شناخته‌شده‌ای که بناست پایش به شبکه نسیم باز شود و برنامه‌ای ترکیبی را روی آنتن این شبکه ببرد برای آن‌که زودتر از آنچه خودش فکر می‌کند به خط پایان نرسد، چه فکر‌هایی در سر دارد؟ آنچه مسلم است تکرار موفقیت‌های دورهمی و خندوانه دردی از او دوا نخواهد کرد. با وجود این، در مورد تجربه او در شبکه نسیم فعلا راهی وجود ندارد جز صبوری.