امیرعلی دانایی در «دورهمی»: پارتی من در بازیگری خدا بود!

بازیگر فیلم سینمایی «اشباح»، شب گذشته مهمان مهران مدیری بود.

به گزارش هفت هنر؛ شب گذشته برنامه «دورهمی» با موضوع آب و با حضور امیرعلی دانایی از شبکه نسیم پخش شد.

ابتدا مهران مدیری استندآپ کمدی خود را با موضوع آب اجرا کرد و بعد نمایشی با همان موضوع اجرا شد.

بخش بعدی برنامه «دورهمی» دعوت از مهمان برنامه بود. مهران مدیری امیرعلی دانایی را با صفاتی چون بازیگری جوان با آینده خوب و ورزشکار به روی صحنه دعوت کرد.

بعد از احوالپرسی امیرعلی دانایی با حاضران در استودیو و مخاطبان برنامه، مهران مدیری درباره  سابقه کاری او گفت: امیرعلی دانایی، نقش اول سریال «کلاه پهلوی» به کارگردانی ضیاءالدین دری و نقش اول فیلم سینمایی «اشباح» را به کارگردانی داریوش مهرجویی بازی کرده است.

اولین سوال مهران مدیری از امیر علی دانایی درباره موضوع برنامه یعنی «بحران آب» و راه حل آن بود. دانایی در پاسخ گفت: آب را کمتر مصرف کنیم. مهران مدیری در جواب این بازیگر به حالت طنز اظهار داشت: من امشب بارها گفتم که در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم!

دانایی با اشاره به اینکه مدتی در عرصه ورزشی و فوتبال فعال بوده، گفت: من به اجبار فوتبال را کنار گذاشتم؛ به دلیل اینکه  رباط صلیبی پایم پاره شد.

بازیگر «کلاه پهلوی» درباره دوران مهاجرتش از ایران بیان کرد: بعد از آسیب‌دیدگی که داشتم، از ایران رفتم. اولش قصد بازگشت به کشور را نداشتم اما بعد با خدای خودم درد دل کردم. با خود فکر کردم، چه توانمندی‌هایی دارم. نهایتا با یک برنامه‌ریزی یک ساله به ایران برگشتم و در رشته مهندسی صنایع تحصیل کردم.

وی درباره چگونگی ورودش به عرصه بازیگری عنوان کرد: من خیلی دنبال بازیگری بودم و به نظرم این کار جزو توانایی‌های من است. یک کار تبلیغاتی داشتم و بعد از آن یک نفر من را به محمدرضا شریفی نیا معرفی کرد. در همان دیدار و در یک ساعت، برای فیلم «کلاه‌پهلوی» انتخاب شدم.

دانایی درباره شایعاتی مبنی بر اینکه با پارتی و پول وارد این حرفه شده، پاسخ داد: این شایعات درست است؛ چرا که روابط و پارتی من خداست اما برای بازی در همه فیلم‌هایم دستمزد گرفتم.

دانایی در ادامه گفت:  35 سال سن دارم و ازدواج نکردم؛ زیرا هنوز آمادگی مسئولیت‌پذیری را ندارم.

وی راجع به محمدرضا شریفی نیا اظهار داشت: فضای سینمای ما پیچیده است اما همیشه گفته‌ام، شریفی نیا من را برای فیلم «کلاه پهلوی» معرفی کرد. از او متشکرم که مسیری را برای من باز کرد اما مدیونش نیستم؛ من همیشه به خدا خودم مدیونم.

بازیگر «اشباح» درباره برنامه‌ریزی خود برای آینده اظهار داشت: تصمیم دارم فوق لیسانس علوم سیاسی بخوانم. بیشتر به کار در سینما علاقه دارم. اما خب به این معنا نیست که در سریال تلویزیونی و تئاتر بازی نکنم.

دانایی درباره احساس خوشبختی خود اظهار داشت: من این روزها کمتر احساس خوشبختی می‌کنم. پدرم را در سال 86 از دست دادم و خب این مسئله تا به الان برای من حل نشده است. البته مادر نازنینی دارم که زحمت بسیاری می‌کشد و شاید تنها دلیل خوشبختی کم و بیش این روزهای من باشد.

در پایان امیر علی دانایی «خودنویس پدرش» را به موزه «دورهمی» اهدا کرد.