آنجلینا جولی ساز جدایی از برد پیت را کوک کرد

وکیل آنجلینا جولی گفته است که این بازیگر سینما از برد پیت طلاق می‌گیرد.

رابرت آفر گفته که خانم جولی این تصمیم را بر اساس «مصالح خانوادگی» گرفته است.آفر می‌گوید که خانم جولی نمی‌خواهد که درباره آن به صورت عمومی صحبت کند و خواسته که حریم خصوصی خود و خانواده اش حفظ شود.

این دو ستاره هالیوود از سال ۲۰۰۴ با هم رابطه دارند اما در سال ۲۰۱۴ ازدواج کردند.

برد پیت و آنجلینا جولی شش فرزند دارند که سه نفر از آنها را از کامبوج، ویتنام و اتیوپی به فرزندی پذیرفته‌اند.

این سومین ازدواج آنجلینا جولی و دومین ازدواج برد پیت بوده است.

جولی که پدر و مادرش هر دو بازیگر بوده اند، در فیلم های پرفروشی چون «آقا و خانم اسمیت»، بازی کرده است. او سر فیلمبرداری همین فیلم با برد پیت آشنا شد.

جولی برای بازی در فیلم «دختر از هم گسیخته» (Girl, Interrupted)، در سال ۱۹۹۹ برنده جایزه اسکار شد.

او پیش از این همسر جانی لی میلر و بیلی باب تورنتون، هر دو از بازیگران سینما بود.

برد پیت، ۵۲ ساله پنج بار نامزد اسکار و یک بار برنده آن شده است.

او به عنوان تهیه‌کننده فیلم «۱۲ سال بردگی» در سال ۲۰۱۳ برنده اسکار شد.

او پیش از این، با گوینت پالترو و جنیفر انیستون، رابطه های پرماجرایی داشت. او مدتی همسر جنیفر انیستون بود و جدایی آنها تا مدت‌ها سوژه داغ نشریات عامه پسند بود.

برد پیت هم در مجموعه‌ای از فیلم‌های پرفروشی از جمله رشته فیلم‌های «یاران اوشن»، «هفت»، «سرگذشت عجیب بنجامین باتن»، «حرامزاده‌های بی شرف» و «درخت زندگی» بازی کرده است.

برد پیت و آنجلینا جولی فعالیت های بشردوستانه زیادی داشته‌اند.

در سال ۲۰۰۱ آنجلینا جولی به عنوان سفیر صلح سازمان ملل انتخاب شد. او همچنین چند موسسه خیریه از جمله «بنیاد جولی-پیت» را تاسیس کرده است.

«سرزمین خون و عسل»، نخستین ساخته آنجلینا جولی در مقام کارگردان، نامزد جایزه گلدن گلوب در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان سال گذشته شد.

این فیلم جنجالی داستان عاشقانه یک زن مسلمان و یک مرد صرب را در دوره‌ای که جنگ داخلی، پایتخت بوسنی را ویران کرده بود روایت می کند.

این فیلم به دلیل «به تصویر کشیدن مسائل اجتماعی» مورد تقدیر انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا قرار گرفت و جایزه استنلی کریمر را دریافت خواهد کرد.

منبع: بی بی سی