خواننده 22 ساله آمریکایی پس از برگزاری کنسرت در اورلاندو به ضرب گلولۀ فردی ناشناس کشته شد.

چهره‌های سرشناسی که قربانی حملات دیوانه‌وار شدند

شهرت همواره نتیجه‌ای خوشایند ندارد، گاهی هم باعث درد، رنج و حتی مرگ فرد مشهور می‌شود.

به گزارش هفت هنر، خواننده 22 ساله آمریکایی پس از برگزاری کنسرت در اورلاندو به ضرب گلولۀ فردی ناشناس کشته شد. پلیس اورلاندو گفت که ضارب از شهری دیگر در فلوریدا به محل برگزاری کنسرت کریستینا گریمی آمده است در حالی که دو اسلحه گرم و یک چاقو همراه داشت. او پس از به قتل رساندن این خواننده اقدام به خودکشی کرد.

پیش از این نیز چهره‌های بسیاری در رویدادهایی مشابه به قتل رسیده‌اند. این رویداد بهانه‌ای شد تا نمونه‌های مشابه را بررسی کنیم.

جان لنون

عضو پیشین گروه افسانه‌ای «بیتلز» سال 1980 بیرون آپارتمان خود در نیویورک با شلیک گلوله به قتل رسید تا دنیا در بهت و حیرت فرو رود. مارک دیوید چپمن کسی بود که برای به شهرت رسیدن تصیمیم به قتل جان لنون گرفته بود. چپمن سال 2015 در جریان دادگاه بررسی آزادی مشروطش اعلام کرد که از میان جانی کارسون، الیزابت تایلور و جان لنون تصمیم به قتل لنون گرفته چون دسترسی به محل سکونت این خواننده آسان‌تر بوده است.

مایو تامیتا

مایو تامیتا ستاره پاپ جوان ژاپنی بیرون محل اجرای کنسرت با 20 ضربۀ چاقوی مردی 27 ساله به شدت مجروح شد. تامیتا پیش از این حادثه به پلیس گزارش کرده بود که فردی به نام تاموهیرو ایوازاکی در شبکه‌های اجتماعی دست به آزار و اذیت او می‌زند. مقامات مسئول تایید کردند که فرد ضارب تصمیم به قتل این ستاره پاپ 20 ساله گرفته چون این خواننده جوان هدیه‌های او را قبول نکرده است. تامیتا از مرگ نجات یافت اما هنوز در بیمارستان بستری است.

جیانی ورساچه

جیانی ورساچه طراح مد مشهور جولای سال 1997 بیرون منزلش در میامی با شلیک گلوله فردی به نام اندرو کونانان به قتل رسید. فرد ضارب پس از قتل ورساچه سه ماه فراری بود تا اینکه نهایتا در مکانی نزدیک به خانه ورساچه خودکشی کرد.

رونالد ریگان

ریگان سال 1981 هتلی در واشگنتن دی‌سی را ترک می‌کرد که جان هینکلی‌جونیور به روی او و همراهانش آتش گشود. ریگان، مشاور رسانه‌ای، یک مامور سرویس امنیتی و یک افسر دفتر او در این حادثه مورد اصابت گلوله قرار گرفتند. هینکلی پس از دستگیری اعلام کرد که قصد داشته است تا جودی فاستر بازیگر سرشناس سینما را تحت تاثیر قرار دهد. او در نهایت به دلیل مشکلات روانی در بیمارستان روانی بستری شد.

شارون تیت

شارون تیت بازیگر سینما و همسر رومن پولانسکی کارگردان برنده جایزه اسکار بود. او سال 1969 به همراه چهار نفر دیگر با شلیک گلوله و ضربات چاقو در منزلش در لس‌آنجلس به قتل رسید. چارلز منسن و هوادارانش در نهایت به عنوان مسئولان این حادثه محکوم شدند. آن‌ها به خانه پولانسکی رفته و همسر باردار او را به قتل رساندند، و نمی‌دانستند که منسن در حقیقت با ساکن قبلی این خانه مخالفت و مشکل داشته است.

ربکا شیفیر

ربکا شیفیر بازیگر آمریکایی سینما نیز در 21 سالگی در آپارتمانش در لس‌آنجلس به قتل رسید. رابرت باردو قاتل این بازیگر بود و شیفیر را تعقیب می‌کرد و مدام برای او نامه می‌نوشت. او در دادگاه به حبس ابد محکوم شد. مرگ شیفیر باعث شد که قوانینی سخت‌گیرانه درباره دنبال‌کردن و تعقیب افراد مطرح شود.

مونیکا سلش

مونیکا سلش سال 1993 در جریان مسابقات تنیس در هامبورگ با ضربۀ چاقوی یکی از هوادران رقیبش در این مسابقات به شدت مجروح شد. گونتر پارش که با چاقو از پشت‌سر به سلش حمله کرده بود، در دادگاه اعلام کرد که برای کمک کردن به رقیب او دست به این‌کار زده است.

ترزا سالدانا

بازیگر «گاو خشمگین» سال 1982 از حمله‌ای بیرون آپارتمانش جان سالم به‌در برد. فرد ضارب در این ماجرا آرتور جکسون نام داشت. او با چاقو به سالدانا حمله و او را مجروح کرده بود. جکسون که در دادگاه به 15 سال حبس محکوم شد، پیش از این حمله در یادداشت‌های روزانه‌اش نوشته بود که ماموریتی الهی دارد تا سالدانا را به ابدیت بفرستد.

خواننده 22 ساله آمریکایی پس از برگزاری کنسرت در اورلاندو به ضرب گلولۀ فردی ناشناس کشته شد.