پخش «تولدی دیگر» و «خانه‌ای روی تپه» از آی‌فیلم

مجموعه تلویزیونی «تولدی دیگر» از شبکه آی‌فیلم برای مخاطبان فارسی‌زبان کشورهای همسایه نظیر افغانستان و تاجیکستان پخش می‌شود.

به‌گزارش تیتر هنر، مجموعه تلویزیونی «تولدی دیگر» به کارگردانی داریوش فرهنگ که در سال ۱۳۷۷ سیمای جمهوری اسلامی پخش شد، از کانال آی‌فیلم۲ نمایش داده می‌شود.

«تولدی دیگر» داستان زن و شوهری مرفه است که در کشمکش طلاق با وجود سه فرزند هستند. این زن و شوهر موقع رفتن به یک میهمانی در لواسان در حین مشاجره دچار حادثه شده و ماشین آنها به دره سقوط می‌کند و آتش می‌گیرد. شوهر در آخرین لحظات از اتومبیل بیرون می‌پرد و به کمک نیروهای امداد نجات پیدا می‌کند، اما در این تصادف اثری از زن وجود ندارد. زن که چهره‌اش سوخته، توسط یک دکتر جراح پلاستیک پیدا می‌شود و…

زنده‌یاد جمیله شیخی، عبدالرضا اکبری، لعیا زنگنه، فریبا متخصص، محمود عزیزی، فرهاد جم، زهره حمیدی و مهران ضیغمی از جمله بازیگران این سریال بوده‌اند.

این سریال در ساعت‌های ۱۶ به‌وقت تهران، ۱۷ به‌وقت کابل و ۱۷:۳۰ به‌وقت دوشنبه راهی خانه‌های آی‌فیلمی‌ها در افغانستان و تاجیکستان می‌شود. بازپخش آن نیز در سه نوبت به‌فاصله شش ساعت خواهد بود.

***

سریال «خانه‌ای روی تپه» در جدول پخش ساعت ۱۸ آی‌فیلم عربی قرار گرفت.

این مجموعه داستان پسری نوجوان به نام رسول را روایت می‌کند که با خواهر و مادرش در یکی از روستاهای شمال کشور زندگی می‌کنند. او خلاق و مسئولیت‌پذیر است و به همین دلیل تلاش می‌کند تا خانه پدری را به محلی برای جذب گردشگر و رقابت با هتل‌های بزرگ منطقه تبدیل کند. در روند تکمیل خانه، مسافران زیادی مهمان او و خانواده‌اش می‌شوند و هر کدام قصه‌هایی دارند که رسول را به نگاهی تازه و متفاوت می‌رسانند.

فاطمه گودرزی، بیژن امکانیان، امیر نوری، مجید مشیری، لاله صبوری، مانا پاک‌سرشت، فرهاد بشارتی، عباس آتش‌سرو، همایون ارشادی، آتیلا پسیانی، زیبا بروفه، مهران رجبی، رحیم نوروزی، انوش نصر ماسوله، سیروس همتی، نسرین بابایی، نصراله رادش، ساقی زینتی، مینا نوروزی، توفان مهردادیان، شیوا خسرومهر و… از بازیگران این مجموعه هستند.

«خانه‌ای روی تپه» محصول سال ۱۳۹۱، از جمعه ۵ مهر هر روز ساعت ۱۸ روی آنتن آی‌فیلم عربی می‌رود.