اهدای 300 کمک هزینه‌ی خرید مسکن در سیزدهمین شب بازیگر در حالی اعلام شد که اسپانسر این قضیه تاکید دارد که "این هدیه به صورت 300 قطعه زمین 250 تا هزار متری در دماوند اهدا می‌شود." خبری که تعجب بسیاری را در پی داشت.

یک پدر و دختر به تئاتری‌ها زمین هدیه می‌دهند!

اهدای 300 کمک هزینه‌ی خرید مسکن در سیزدهمین شب بازیگر در حالی اعلام شد که اسپانسر این قضیه تاکید دارد که «این هدیه به صورت 300 قطعه زمین 250 تا هزار متری در دماوند اهدا می‌شود.» خبری که تعجب بسیاری را در پی داشت.

به گزارش هفت هنر، اعلام اسامی برگزیدگان «شب بازیگر» انجمن بازیگران خانه تئاتر در سالن اصلی تئاترشهر با معرفی اسپانسری همراه بود که قرار است به بازیگران برگزیده و نیز تعدای دیگر از تئاتری‌ها هدیه ویژه‌ای دهد و آن هم یک قطعه زمین است.

در مراسم 11 اردیبهشت‌ماه،‌ گفته شد که پدر و دختری که اسپانسر این جشن هستند بدون هیچ چشمداشتی قصد دارند به برگزیدگان و نیز تعدادی دیگر از اهالی تئاتر که روی هم رفته 300 نفر می‌شوند،‌ کمک هزینه‌ای برای خرید مسکن بدهند که البته این افراد به انتخاب خود آن‌ها و براساس آشنایی که دختر این اسپانسر با تئاتر دارد و پیش از این تجربه کار داشته است،‌ مشخص می‌شوند.

اما سپیده آقانژاد که مدیریت یک مؤسسه فرهنگی هنری را هم برعهده دارد در تماسی با خبرنگار ایسنا گفت:‌ نمی‌دانم چرا این هدیه به عنوان کمک هزینه اعلام شد؛ در حالی که من و پدرم 300 قطعه زمین از حدود 250 تا یک هزار مترمربع را در دماوند هدیه خواهیم داد.

او با اشاره به اینکه پیش از این، 10 درصد این زمین‌ها به کسانی که در نظر داشتیم اهدا و در محضر وکالت فروش هم به آن‌ها داده شده است، ادامه داد: این 300 قطعه به برگزیدگان جشن و نیز برخی زحمت‌کشان حوزه تئاتر هدیه داده می‌شود که 120 قطعه برای اعضای 14 انجمن خانه تئاتر است.

در این باره بهزاد فراهانی، دبیر جشن سیزدهم شب بازیگر توضیح داد: این 300 نفر فقط از اعضای خانه تئاتر و انجمن بازیگران نیستند، بلکه حدود 100 تا 150 نفر از بازیگران تئاتر و نیز تعدادی هم برگزیدگان جشن و حدود 25 داور هستند.

وی با بیان اینکه برخی دیگر از کسانی که این هدیه به آن‌ها داده می‌شود توسط خود اسپانسر و با بررسی‌هایی که انجام می‌دهند، انتخاب می‌شوند، تاکید کرد: بخشی از انتخابی که انجام دادیم بر مبنای خانه نداشتن و اجاره‌نشینی افراد بود. در واقع کسانی را انتخاب کردیم که دست‌شان تنگ است تا با فروش این قطعه زمین بتوانند مشکل‌شان را بابت خانه خود حل کنند.

او اضافه کرد: در شرایطی که فقدان تولید و حمایت در تئاتر باعث شده بیکاری بسیاری ازخانواده‌های این حوزه را آزار دهد، یک مرد نیکوکار و دخترش تصمیم به کمک به اهالی تئاتر گرفته‌اند.

در شرایطی که اعلام هدیه این اسپانسر در مراسم اخیر تعجب بسیاری از حاضران را برانگیخت، فرهاد تجویدی به عنوان کسی که هماهنگی لازم برای حضور این اسپانسر را فراهم کرده بود، در نشست خبری جشن بازیگر گفته بود که این اسپانسر از طریق دیدن یکی از نمایش‌های او که بازیگران جوانی در آن بازی می‌کردند، به حضور در این عرصه ترغیب شده است.

اهدای 300 کمک هزینه‌ی خرید مسکن در سیزدهمین شب بازیگر در حالی اعلام شد که اسپانسر این قضیه تاکید دارد که "این هدیه به صورت 300 قطعه زمین 250 تا هزار متری در دماوند اهدا می‌شود." خبری که تعجب بسیاری را در پی داشت.