یادگاری مخاطبان «هفت هنر» در غم فقدان حبیب

امروز مراسم هفتم حبیب با حضور پرشمار مردم در مسجد جامع شهرک برگزار شد. همان مسجدی که حبیب از زمان آمدنش به ایران، چندین بار برای مراسم ختم چهره‌های هنری به آن رفته بود و شاید فکر نمی‌کرد انقدر زود برای خودش در همان مسجد مجلس ختم بگیرند.

حبیب رفت ولی هنوز تُن صدای خاصش و ملودی آهنگ‌هایش در گوش و ذهن طرفدارانش نقش بسته است. هزاران نفر با «نسل باران»، «کویر باور»، «هوای امامزاده» و‌ »مادر» خاطره دارند و حبیب در ذهن و جان‌شان تا ابد زنده و ماندگار خواهد ماند.

سمیه صبوری یکی از مخاطبان سایت برای حبیب نوشت: من از طرف خودم به خانواده محترم آقای حبیب محبیان تسلیت عرض مینمایم و امیدوارم که ما را در غم خود شریک دانسته و از خداوند متعال خواستارآرامش روحی دارم . روحش شاد و یادش گرامی.

کاربری دیگری با نام عاشق حبیب نوشت: دفن پیکر مرحوم حبیب در رامسر بزرگترین ظلم به خانواده ی او و جامعه ی هنری بود. برگزاری مراسم هفتم در تهران بی فایده است.

امیر از مخاطبان سایت در دیدگاهی بیان کرد: انسانهای بزرگ همیشه مظلوم از دنبا رخت بربسته اند. ولی در گذر ایام یاد و خاطرشان همیشه جاودانه است.

محمد رضا با اظهار تاسف از درگذشت حبیب عنوان کرد: من هم به خانواده محترم حبیب محبیان تسلیت عرض میکنم من حبیب و شعراشو از بچگی دوس داشتم و دارم و حبیب تنها خواننده ای بود که خیلی زیاد دوسش داشتم خیلی ناراحتم از رفتنش امیدوارم که اثار هنریش تو شبکه‌های تلویزیون پخش شه لااقل اینجا بهش احترام بذارن.

غزل در پیامی شاعرانه نوشت: خیلی سخته ….که بر شانه تابوت صدا را ببری/شهزاده ی همجنس طلا را ببری/ای مرگ ؟/خودت بگو دلت اومد با این همه عشق/حبیب را ببری …..روحش شاد یادش گرامی.

زهره هم پیامی متفاوت ثبت کرد: روحش شاد …در حقش کوتاهی کردن . حیف واقعا حیف . ولی خوشحالم که اون در جایی دور از هیاهو و شلوغی و رنگ و نیرنگ، کینه و سیاهی و تباهی دور از هرچی زشتی در دامن طبیعت در سر سبزی و سکوت به آرامش رسد … اون متفاوت بود خاص بود مرد بود تنها بود ….روحش شاد در قلب ما همیشه زنده ای حبیب عزیزم.

حمید رضا که از دوستداران و طرفداران حبیب است، نوشت: من عاشق واقعی حبیب بودم.بی نهایت ناراحتم .از زمانی که خودم را شناختم حدود ۲۰ ساله آهنگاش رو گوش میدم.تمام کاستاش رو دارم.فکر نکنم کسی به اندازه ی من حبیب رو دوست داشته باشه.حبیب سالار صدا ها بود .در آرزوی دیدنش بودم.حالا باید به مزارش بروم.باورم نمیشه.روحش شاد.

مرد تنهای شب اینگونه نوشت: واسه من همیشه زنده ای آقا حبیب … همیشه نگاهم به راهت میشینه.

مهدیه هم عنوان کرد:          امیدوارم مردم برای مراسم حبیب نازنین سنگ تموم بزارن… و نشون بدن که حبیب همیشه برای ما یه اسطوره میمونه و هیچوقت از یادهای ما نمیره….و تو دهنی باشه برای کسایی که نذاشتن اون طور که لایق حبیب عزیز بود برایش مراسم تدفین بگیریم…روحت شاد اسطوره…

محمد هم دیدگاهش را اینگونه ثبت کرد:وقتی مرگ قو را گوش میدهم میبینم کاملا خودش قو است و کاملا برای خودش خوانده. روحش قرین رحمت الهی.

رویا هم نوشت: خیلی دوستش داشتم شخصیت منش و صداش بی نظیر بود.امیدوارم در تهران هنرمندان و ورزشکاران درمراسمش حضوریابند تاتسلی خاطری باشه برهمسروفرزندانش.روحت شاد قوی زیبا.

تعدادی بسیار زیادی نظر در رابطه با درگذشت حبیب از مخاطبان آمده بود که در همه آنها طرفداران با ابراز همدردی از این ضایعه ابراز ناراحتی کرده بودند. جنس و تعداد پیام‌ها به خوبی نشان از محبوبیت مرد تنهای شب دارد. مردی که چه در غربت و چه در وطن تنها بود و در تنهایی هم رخت سفر به تن کرد و از دنیا رفت. روحش شاد و یادش گرامی