هوشنگ گلمکانی به درباره آخرین قسمت فصل 6 سریال «پایتخت» واکنش نشان داد.

واکنش هوشنگ گلمکانی به آخرین قسمت «پایتخت6» و تعجبش از واکنش رئیس صداوسیما!

هوشنگ گلمکانی به درباره آخرین قسمت فصل 6 سریال «پایتخت» واکنش نشان داد.

به گزارش تیتر هنر، این منتقد معروف در این باره نوشت: خبر اعتراض رییس صداوسیما به سازندگان سریال «پایتخت» بابت بخش پایانی این سریال و ارجاع‌های سکانس آخرش به فیلم‌های «همسفر» و «در امتداد شب» و «ممل آمریکایی» را اولش فکر کردم شوخی است. تصور کردم دروغ سیزده است اما چون سریال پانزدهم فروردین تمام شده، دروغ شانزده علم شده. بعد دیدم نععع، لحن و محتوای خبر، جدی است. و فکر کردم پس از ۴۱ سال در کجاییم؟ یعنی هنوز هم هر اشاره‌ای به دوران گذشته این قدر حساسیت‌برانگیز است؟

گلمکانی ادامه داد: حتما آقای رییس نمی‌داند که اصلا یکی از مایه‌های رایج در کمدی، ارجاع به چیزها و نکته‌های آشنا و شوخی با آن‌هاست. در همین سینما و تلویزیون ما کم به «قیصر» و «گوزن‌ها» ارجاع‌های طنزآمیز شده؟ در همین جشنواره اخیر فجر، اصلا کل فیلم «سینما شهر قصه» مجموعه‌ای از همین ارجاع‌ها و شوخی‌هاست (خدا رحم کند!) از دوستان دیگر هم خواهش می‌کنم ارجاع‌های دیگری را که یادشان هست به رییس صداوسیما و سایر معترضان نگران یادآوری کنند. آیا آن‌ها نگرانند که با این ارجاع‌ها و اشاره‌های طنزآمیز، کسانی تشویق می‌شوند بروند آن فیلم‌ها را ببینند؟ خیال‌تان راحت! همه کسانی که متوجه این ارجاع‌ها شدند (حتی بسیاری از کسانی که متوجه نشدند) آن فیلم‌ها را دیده‌اند. خودتان را خسته و شیرینی این سریال دیدنی را به کام دوستدارانش تلخ می‌کنید؛ آن هم سریالی که شبی حدود بیست میلیارد تومان برای این تلویزیون حق‌نشناس درآمد آورده و میلیون‌ها نفر را شاد و سرگرم کرده که برای این قسمتش نمی‌شود واقعا قیمتی تعیین کرد‌.

وی افزود: اگر این جوری نگاه کنید چیزهای دیگری را هم زیر سوال می‌برید آقای رییس. قصد گرا دادن ندارم چون همه متوجه شدند که در تیزر سریال «نون خ۲» که قرار است از بیستم فروردین پخش شود ارجاع به چی داده شده. یکی می‌پرسد «تو صمد می‌شناسی؟» و مخاطبش جواب می‌دهد: «ما اصلا فیلم غیرمجاز نمی‌بینیم.» که پیداست اشاره‌ای‌ست به سری فیلم‌های «صمد». حالا صداوسیما هیأتی را اعزام کند برای پیدا کردن ستون پنجم در آن‌ منطقه. یا راه آسان‌ترش حذف این دیالوگ پس از این همه پخش تیزر است. لطفا بس کنید این شوخی‌های کهنه را. امشب هم که مثل بچه‌های لجباز زیر وعده‌تان بابت پخش پشت صحنه «پایتخت» هم زدید. واقعا که

هوشنگ گلمکانی به درباره آخرین قسمت فصل 6 سریال «پایتخت» واکنش نشان داد.