واکنش روزنامه لوموند به درگذشت کیارستمی

روزنامه لوموند درگذشت عباس کیارستمی را ضایعه ای بزرگ برای سینمای جهان دانست که فقدان این کارگردان، عکاس، شاعر و نقاش در تاریخ سینمای جهان ردی فراموش نشدنی از خود برجای خواهد گذاشت.

به گزارش هفت هنر به نقل از صفحه سینمایی روزنامه لوموند در پی فقدان این کارگردان مشهور سینما نوشت: در گذشت عباس کیارستمی را ضایعه ای بزرگ برای جامعه سینمای جهان دانست که فقدان این کارگردان، عکاس، شاعر و نقاش در تاریخ سینمای جهان ردی فراموش نشدنی از خود برجای خواهد گذاشت.

عباس کیارستمی در سن 76 سالگی دوشنبه بر اثر سرطان درگذشت. وی برای ساخت فیلم سینمایی «زندگی و دیگر هیچ» موفق به دریافت جایزه های متعددی شد. در این فیلم دو کاراکتر اصلی که پدر و پسر هستند از محل اصلی فیلمبرداری فیلم قبلی وی «خانه دوست کجا است» به دنبال گمشده خود به منطقه زلزله زده «گیلان»می روند.

کیارستمی در این فیلم در یک چشم انداز به صورت هم زمان مرگ و زندگی را به صورت انسانگرایانه در مقابل نفسهای محبوس امخاطب به نمایش گذاشته است. وی به دلیل نگاه  واقع گرایانه اش در سینما بسیار مورد تحسین و پذیرش قرار گرفت. کار شجاعانه ای که به خوبی توانست از زیر ممیزی دوران خود بیرون اید و به این ترتیب در جامعه سینمای ایران تاثیر بسزایی برجای بگذارد.