آهنگساز و نوازنده‌ی تنبور و کمانچه - در جشنواره‌ی فورده‌ی نروژ (forde festival) دومین پروژه‌ی «نیشتمان» را ۱۷ و ۱۸ تیرماه روی صحنه خواهد برد.

نغمه های کردی پور ناظری در اسکاندیناوی به صدا در می آید

آهنگساز و نوازنده‌ی تنبور و کمانچه – در جشنواره‌ی فورده‌ی نروژ (forde festival) دومین پروژه‌ی «نیشتمان» را ۱۷ و ۱۸ تیرماه روی صحنه خواهد برد.

به گزارش هفت هنر، این جشنواره یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های موسیقی در منطقه‌ی اسکاندیناوی است که از سال ۱۹۹۰ در چند رشته برگزار می‌شود و یکی از بخش‌هایش world music است که گروه‌های مختلفی از سراسر جهان در آن به اجرای موسیقی سرزمین خود می‌پردازند. امسال نیز قرار است، سهراب پورناظری نغمات کردی ایران را در آن اجرا کند.

پیش از این، پروژه یادشده در چند شهر اروپایی از جمله در تئاترشهر «سنت مالو» و فستیوال موزیک اگونای شهر «پو» در کشور فرانسه اجرا شده بود. «نیشتمان ۲» مجموعه‌ای از نغمات مناطق کردنشین است که «سهراب پورناظری» بخشی از آن‌ها را گردآوری و تنظیم و بخشی دیگر را آهنگسازی کرده است. این اثر سال گذشته در ایران و اروپا ضبط شد.

در این کنسرت‌ها، سهراب پورناظری نوازندگی تنبور و کمانچه را برعهده دارد. علاوه بر او، مهیار طریحی (سنتور و سنتورباس)، آیین مشکاتیان (سازهای کوبه‌ای) و حسین ذهاوی (پرکاشن) می‌نوازند. ضمن آن‌که اجرای قطعات این برنامه را دنیا کمالی برعهده دارد.

این پروژه به تهیه‌کنندگی کمپانی فرانسوی «آکورد کرایسز» پیش از این نیز در سراسر اروپا منتشر شده بود.

این آهنگساز و نوازنده همچنین ۳۰ و ۳۱ تیرماه همراه پدرش، کیخسرو پورناظری، در تالار وحدت تهران به اجرای برنامه خواهد پرداخت و در بخش دوم این اجرا همراه با پدر و برادرش، تهمورس پورناظری، سه‌نوازی خواهد کرد. در بخش آخر نیز همراه با گروه‌نوازان تنبور،‌ آن‌ها را همراهی می‌کند. دیگر نوازندگان این اجرا کاوه گرایلی، حسین رضایی‌نیا، سپند دادبه، خورشید دادبه،‌ نیکناز میرقلم و علیرضا جوادی هستند.

آهنگساز و نوازنده‌ی تنبور و کمانچه - در جشنواره‌ی فورده‌ی نروژ (forde festival) دومین پروژه‌ی «نیشتمان» را ۱۷ و ۱۸ تیرماه روی صحنه خواهد برد.