غافلگیری مخاطبان با اجرای روزبه بمانی و علیرضا عصار در کنسرت گروه دارکوب

کنسرت شب گذشته گروه دارکوب درحالی برگزار شد که سه خواننده روی صحنه داشت و حضور روزبه بمانی و علیرضا عصار مخاطبان را غافلگیر کرد.

به گزارش تیتر هنر، کنسرت گروه تلفیقی «دارکوب» به سرپرستی همایون نصیری، شنبه شب ۵ اسفندماه ۱۴۰۲ در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد.

این گروه کنسرت خود را با قطعه «تندیسی از سراب» آغاز کرد و امیر سامان شیخ خواننده جدید گروه دارکوب؛ از همان ابتدا اجرای بی‌نقصی را به مخاطبان ارائه کرد.
همایون نصیری سرپرست گروه دارکوب؛ ضمن خوشامدگویی به تماشاگران؛ از همراهی و استقبال آن‌ها از کنسرت گروه دارکوب پس از گذشت چندسال قدردانی کرد و گفت: خوشحالیم که در این مدت ما را تنها نگذاشتید و باعث شدید ما دلگرم شویم و از این به بعد قطعات بیشتری تولید می‌کنیم و اجراهای بیشتری خواهیم داشت.

این گروه سپس به سراغ آهنگ ریتمیک و شاد «ترش رو» یکی از قطعات هیت گروه رفت که پیش‌تر با صدای علی زندوکیلی توسط گروه شنیده شده بود و حالا توسط امیر سامان شیخ به بهترین شکل به اجرا درآمد. قطعه‌ای که از زمان انتشار تا به امروز می‌توان گفت همچنان در پلی لیست مخاطبان موسیقی جا دارد و در زمان اجرا؛ سالن کنسرت، پر از شور و هیجان مخاطبانی بود که با یک قطعه شیرازی همراهی و همخوانی می‌کردند.

پس از اجرای دو قطعه ریتمیک نوبت به اجرای قطعه‌ای با فضای غمگین رسید، قطعه «حیران» به بهترین شکل ممکن و باهنرنمایی ساز کمانچه شنیدنی شد.

از آنجایی که برنامه‌ریزی گروه به طوری بود که قطعات ریتمیک و غمگین در فواصل مختلف اجرا شود؛ انتخاب بعدی گروه قطعه «بیا بریم کوه» بود که پیش‌تر با صدای مهران مدیری شنیده شده بود و حالا با صدای امیرسامان شیخ در تازه‌ترین کنسرت دارکوب به اجرا درآمد.
«دست براریم»، «کجا بودی» و «بی من تنها»عنوان قطعات دیگر کنسرت گروه دارکوب بود که برای مخاطبان اجرا شد و پس از آن قطعات «خون بس» و «بگو بله» با حضور افتخاری روزبه بمانی به اجرا درآمد.

با پخش دکلمه «خون بس»؛ تماشاگران به یکباره شاهد حضور ناگهانی روزبه بمانی روی صحنه دارکوب بودند و اجرای او روی صحنه دارکوبی‌ها مخاطبان را غافلگیر کرد. روزبه بمانی این قطعه غمگین و ترانه اجتماعی را با حال و هوای متفاوتی اجرا کرد و با تشویق بی وقفه تماشاگران مواجه شد و بمانی با یک جمله «هنوز مانده کار داریم» نوید اجرای قطعه دیگری را نیز داد و به سرعت به سراغ قطعه «بگو بله» رفت.
روزبه بمانی پس از اجرای دو قطعه در کنار گروه دارکوب گفت: «در کمال احترام و افتخار امشب در کنار رفقای درجه یک خودم؛ دارکوب بودم. من این افتخار را داشتم که اولین‌باری که روی صحنه حاضر می‌شدم در کنار همین دوستان بود و بسیار جای مباهات است که امشب در این سالن حضور دارید و به شما افتخار می‌کنم. چون از یک موسیقی درجه یک حمایت می‌کنید و من بیشتر شاعر این گروه هستم تا خواننده اما می‌خواهم بگویم از موسیقی و شعر خوب حمایت کنید. متاسفانه از ده‌های قبل همه چیز به اسم خواننده‌ها زده می‌شود و همه فکر می‌کنند شعر را خواننده می‌گوید و موسیقی را نیز خواننده می‌سازد البته که هستند خوانندگانی که تمام این کارها را نیز خودشان انجام می‌دهند اما خواهش می‌کنم به عواملی که کنار یک خواننده هستند نیز توجه کنید. خوانندگان ما عموما آرتیست نیستند و به هرکسی راحت نگویید؛ آرتیست!

در ادامه قطعات «آفرو»، «مجنون»، «سیاه زنگی» و کعبه دلها به اجرا درآمد تا نوبت به دومین سورپزایز کنسرت دارکوب؛ حضور علیرضا عصار روی صحنه برسد.

عصار با اجرای قطعه «معبد ترانه» روی صحنه آمد و با حضور او؛ شب دارکوبی‌ها ستاره بارون شد و مخاطبان در یک کنسرت شاهد هنرنمایی نوازندگان چیره‌دست و خوانندگان ترازاول موسیقی ایران بودند.
عصار ضمن ابراز خرسندی از حضورش روی صحنه گفت: «بالاخره پس از یکسال مصائب من به پایان رسید تا بتوانم به روی صحنه بیایم و خوشحال این اتفاق در کنار شما و گروه دارکوب افتاد و من سالیان سال است که با اعضای این گروه همکاری می‌کنم و یکی از دیگری درجه یک‌تر هستند و از اولین بار که همایون نصیری را دیدم تا به امروز؛ هرگز اتفاق نیفتاده که او همراه من روی استیج نباشد و مثل برادر کوچکتری است که نداشتم و خوشحالم موفقت روزافزون او را هم به عنوان نوازنده درجه یک سازهای کوبه‌ای و عضو اصلی گروه درجه یک دارکوب می‌بینم»

در پایان قطعه محبوب «ترش رو» مجددا برای تماشاگران اجرا شد تا مخاطبان کنسرت را با حال و هوایی شاد ترک کنند.

مسعود همایونی، علی الواری، مجید برومند، آرین ملکیان، سینا پرتوی، ساسان هاشمی، اشکان موسوی ، امیرمهدی مقدم، حمید اکبری و سیاوش خادم اعضای گروه دارکوب به سرپرستی همایون نصیری و خوانندگی امیر سامان شیخ را در این کنسرت تشکیل می‌دادند.

سیامک انصاری، امید حاجیلی، اشوان، آرش گوران، آرمان موسی پور، مهرداد احمدزاده، ساناز کاشمری و پدرام شریفی گلچین از جمله مهمانان این کنسرت بود

گفتنی است؛ کنسرت گروه دارکوب به تهیه کنندگی میثم خلفی و به همت موسسه فرهنگی هنری «آوای پارسیا» برگزار شد.