آلبوم «با یادش»، یادواره استاد جواد معروفی در تالار رودکی به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی رونمایی می‌شود.

آلبوم «با یادش» در تالار رودکی رونمایی شد

آلبوم «با یادش»، یادواره استاد جواد معروفی در تالار رودکی به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی رونمایی می‌شود.

به گزارش تیتر هنر، آلبوم «با یادش» به مناسبت گذشت ربع قرن از وفات استاد معروفی و به عنوان یکی از  آثار موسسه فرهنگی هنری ماهور با مشارکت بنیاد رودکی وارد بازار نشر شده است.

پویان آزاده نوازنده و از پژوهشگران موسیقی بخصوص در زمینه پیانوی ایرانی است. آزاده دکترای موسیقی از کشور آلمان دارد و در جشنواره‌های مختلف شرکت و به کسب مقامهای متعددی نائل شده است. آلبوم با یادش ادای احترام این پیانیست به جواد معروفی نوازنده بزرگ پیانوی ایرانی است. در این آلبوم بهترین قطعات معروفی گرد‌آوری شده‌اند.

آزاده از کودکی به فراگیری موسیقی و نواختن پیانو پرداخته و از محضر اساتید برجسته از جمله جواد معروفى، مصطفی کمال پورتراب و … بهره برده ‌است.

تحصیلات آکادمیک وی در سال ۱۳۷۶ با ورود به دانشگاه هنر تهران در رشته پیانو کلاسیک اروپایی و تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آغاز شد؛ در سال ۱۳۸۶ با دریافت بورس کامل تحصیلی در دانشگاه مارتین لوتر در کشور آلمان مشغول به تحصیل شد و نهایتا درجه دکتری موسیقی در رشته آموزش موسیقی (پیانو) را با درجه ممتاز دریافت کرد.

وی مرکز آموزشی تخصصی پیانو تاسیس کرده که به شکل تخصصی به آموزش ساز پیانو به کودکان و بزرگسالان می پردازد.

در راستای حفظ، شناسایی و معرفی مکتب پیانو ایرانی “شیوه پیانو نوازی کلاسیک ایرانی” ، ” شیوه نواختن پیانوی ایرانی به سبک استاد مرتضی محجوبی” و  “نواختن پیانو ایرانی ، شیوه استاد جواد معروفی” پس از تحقیق، تکمیل و معرفی توسط آزاده در فهرست میراث فرهنگی در خطر ناملموس کشور ثبت شده است.

آزاده از سال 94 در دانشگاه هنر تهران به عنوان نخستین عضو هیئت علمی دکترای پیانو مشغول به فعالیت است و با راهنمایی او پایان نامه های (کارشناسی ارشد و دکترای) بسیاری در مورد پیانو کلاسیک ایرانی و شیوه پیانو نوازی جواد معروفی در ایران و آلمان انجام شده و برخی نیز در حال انجام است.

آلبوم با یادش ، یادواره استاد جواد معروفی 6 شهریور ماه در تالار رودکی رونمایی می‌شود؛ برگزاری این رویداد به همت بنیاد رودکی و با مشارکت گالری پیانو نوا است.

آلبوم «با یادش»، یادواره استاد جواد معروفی در تالار رودکی به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی رونمایی می‌شود.