روزهای گرم تئاتر شهرزاد با هفت نمایشِ جدید

پردیس تئاتر شهرزاد در اردیبهشت ماه میزبان نمایش هایی از محمد رحمانیان،بهرام افشاری،آرش عباسی،سجاد افشاریان،بهاره رهنما،کامران شهلایی،امیدنیاز و … می شود.

به گزارش تیتر هنر، با شروع اردیبهشت، روزهای گرم تئاتری با اجرای هفت اثر جدید و متنوع در این مجموعه آغاز می شود و سه سالن این پردیس میزبان سلایق گوناگون تماشاگران تئاتر خواهد بود.

پردیس تئاتر شهرزاد علاوه بر رپرتوار آثار برتر کودک، در فصل تازه خود پذیرای نمایش های موفق از کارگردان های صاحب نام و نمایش هایی منتخب از تئاتر دانشگاهی و تئاتر استان ها می شود.

*بهرام افشاری با “چه کسی جوجه تیغی را کشت”می آید*
بهرام افشاری بازیگر محبوب سینما،تئاتر و تلویزیون بعد از اجرای موفق نمایش”جوجه تیغی”نمایش جدید خود را از 14 اردیبهشت در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می برد.
نمایش «چه‌کسی جوجه تیغی را کشت» با طراحی، نویسندگی و بازی «بهرام افشاری» همین‌طور همراهی «تینو صالحی» و تهیه‌کنندگی «محمد قدس» اردیبهشت روی صحنه پردیس شهرزاد می‌رود.
در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «پایان همه چیز خوب است. اگر پایان چیزی بد شد؛ نگران نباش! این پایانش نیست.»
*محمد رحمانیان با «عشق روزهای کرونا» وارد تئاتر شهرزاد می‌شود*
محمد رحمانیان کارگردان تئاتر تصمیم دارد نمایش تازه خود به اسم «اولد سانگر: عشق روزهای کرونا» را با تهبه کنندگی علی اوجی از ۱۴ اردیبهشت سال جاری در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه ببرد.
قصه «عشق روزهای کرونا» که نام آن برگرفته شده از رمان درخشان گابریل گارسیا مارکز است، در هفت اپیزود با توجه به حال و هوای تهران در روزهای کرونایی نوشته شده است.

احترام برومند، مهتاب نصیرپور، مهدی ساکی، میترا حجار، اندیشه فولادوند، نرگس محمدی، علی اوجی، شکیب شجره و… در این نمایش به ایفای نقش می پردازند و رضا یزدانی خواننده این اجراست.
پیش خرید اینترنتی بلیت های این نمایش علاوه بر سایت ایران کنسرت،در سایت اسنپ تیکت نیز آغاز شده است.

*تولستوی،«آناکارنینا» و آرش عباسی میهمان تئاتر شهرزاد می شوند*
نمایش «آناکارنینا» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی از 15 اردیبهشت در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.
این نمایش با اقتباس از «آناکارنینا» رمان مشهور تولستوی ساخته و به اجرا در آمده است.
داستان این نمایش درباره بازیگر نقش آناکارنینا در یکی از نسخه های سینمایی این اثر و تاثیر این نقش بر زندگی خصوصی‌اش است.
معصومه رحمانی و بهنام شرفی بازیگران این نمایش هستند.

*”فصل فراموشی”با بهاره رهنما*
نمایش ” فصل فراموشی ” به نویسندگی – کارگردانی و بازیگری بهاره رهنما ، از5 اردیبهشت در تئاتر شهرزاد اجرا می شود.
این نمایش ، روایت زنی است که به صورت تک گویی ، خاطرات – رنج ها و حرمان های عشق و زندگی مشترک شان را بازگو می کند.

*پرویز پرستویی با «اول شخص مفرد»اصفهانی ها در شهرزاد*
نمایش «اول شخص مفرد»به نویسندگی و کارگردانی امید نیاز و تهیه کنندگی پرویز پرستویی از 5 اردیبهشت در تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.
این نمایش که پرتماشاگرترین نمایش اصفهان است، روایتگر موضوع تنهایی با برش‌هایی از زندگی مردی به نام مهرداد است.
امید نیاز و مونس پورفاتحیان بازیگران این اثر نمایشی با همراهی لیلا با منیری هستند.

*کامران شهلایی”نصف شبی”به شهرزاد می آید*
نمایش کمدی”نصف شبی”به نویسندگی کامران شهلایی و کارگردانی مشترک محمدلارتی و کامران شهلایی از نیمه اردیبهشت در سالن شماره3 پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.
در این نمایش رامین ناصر نصیر و مهسا ایرانیان ایفای نقش می کنند. در خلاصه داستان نمایش «نصف شبی» آمده است : زندگی یک استاد چهل ساله مجرد که برای رسمی شدن شرط و شروطی در مقابلش قرار گرفته و ازدواج تبدیل به دغدغه ی او میشود.

*مواجهه کودکان با ترس‌های‌شان در نمایش “دزد لالایی‌ها”*
نمایش کودک “دزد لالایی‌ها” نوشته فائزه فیض و بهرام جلالی‌پور و با طراحی و کارگردانی آرش شریف‌زاده از اواسط اردیبهشت ماه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.
مضمون این نمایش از سویی درباره کودکانی است که از تاریکی می‌ترسند و یا چیزهای کوچکی باعث ترس‌های بزرگ در آن‌ها می‌شود و از طرفی دیگر به بچه‌هایی بازمی‌گردد که نسبت به خواهر و برادر کوچکترشان حس حسادت دارند.

*تمدید”بک تو بلک”،”شب شک”و”کریمولوژی” و “هاری” روی صحنه تئاتر شهرزاد*
*چهار نمایش نیز در اردیبهشت ماه در تئاتر شهرزاد تمدید شدند و روی صحنه می مانند.
تئاتر بک تو بلک به نویسندگی و کارگردانی سجاد افشاریان، با بیش از ۳۷ هزار مخاطب و استقبال بی نظیر تماشاگران ، منتقدان و هنرمندان همچنان به عنوان انتخاب اول مخاطبان تئاتر در پردیس تئاتر شهرزادبه روی صحنه می رود.
«کریم لوژی» که روایتی متفاوت از نمایش ایرانی و «کریم‌ شیره‌ای»به قلم مهران رنجبر وکارگردانی رضا بهرامی است؛ تا اواسط اردیبهشت در تئاتر شهرزاد تمدید شد.
نمایش «کریم‌ لوژی» با نگاهی به زندگی کریم «شیره‌ای»با بازی مجید رحمتی با استقبال تماشاگران مواجه شده است. این نمایش که نوید محمدزاده تهیه کنندگی آن را به عهده دارد، تا اواخر اردیبهشت روی صحنه می ماند.
«شب شک» به کارگردانی امیرحسین بریمانی و تهیه‌کنندگی نوید محمدزاده از جمله آثار موفق جشنواره تئاتر دانشگاهی است که تندیس بازیگر نقش اول و تندیس کارگردانی بیست و سومین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران را دریافت کرده است. این نمایش که از 14 فروردین در تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته تا اوسط اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

نمایش «هاری یا مردی که ..» به نویسندگی و کارگردانی افشین زمانی دومین بخش از یک سه‌گانه است که اولین بخش آن «شازده احتجاب» بود که سال ۹۸ اجرا شد.این نمایش نیز تا نیمه اردیبهشت روی صحنه می ماند.