رمان اقتباسی از انیمیشن برای اولین بار/ «شاهزاده روم» و «فیلشاه»کتاب می‌شوند

رمان فیلم های انیمیشن «شاهزاده روم» و «فیلشاه» به صورت اقتباسی به نگارش درمی آید.

به گزارش روابط عمومی هنر پویا، حامد جعفری تهیه کننده فیلم های «شاهزاده روم» و «فیلشاه» درباره اقتباس از این فیلم ها برای نگارش کتاب خبر داد و گفت: «فیلشاه» و «شاهزاده روم» دو اثر مجموعه هنر پویا هستند که طی سال های پیش ساخته شده اند اما هنوز این فیلم ها مخاطب خودشان را دارند و حتی براساس گزارش‌های دریافتی، نمایش انها در پلتفرم ها همچنان بازخوردهای قابل توجهی دارد.

وی اضافه کرد: از همین جهت محصولات جانبی این اثار که براساس کاراکترهای فیلم ها تولید و عرضه شده‌اند، برای مخاطب کودک و نوجوان هنوز جذابیت دارد و در راستای تکمیل زنجیره ارزش و مرچندایز این فیلم ها و با هدف حفظ و استمرار ارتباط مخاطبان با این آثار، بنا داریم تا کتاب رمان این اثار هم به نگارش دراید. البته اتفاقات دیگری هم برای این دو اثر، برنامه‌ریزی شده که به تدریج آنها را پیش برده و اخبارش را اعلام خواهیم کرد.

این تهیه کننده درباره نحوه نگارش رمان عنوان کرد: بناست اقتباسی از فیلمنامه های این آثار صورت گرفته و براساس ان رمان مورد نظر به نگارش در می اید.

جعفری با اشاره به جلسات اخیری که از طرف کانون پرورش فکری کودکان با حضور نویسندگان و تصویرگران حوزه کودک برای انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» برگزار شده است گفت: در جلساتی که در پی فراخوان در کانون پرورش فکری برگزار شد، ما در پی نگارش و انتشار چند عنوان کتاب داستان مرتبط با «بچه‌زرنگ» بودیم و عده‌ای هم در طی این فرایند برای نگارش رمان فیلم های انیمیشن «شاهزاده‌روم» و «فیلشاه» اقبال نشان دادند.

وی در پایان گفت: در این جلسات که طی چند ماه اخیر برگزار شد با نویسندگان مذاکره هایی داشتیم و بناست این فیلم ها به رمان تبدیل شده و به بازار عرضه شوند.