دفاع پیمان قاسمخانی از خوب، بد، جلف۲. ارتش سری: بیشتر از ۶۰ دقیقه از فیلمم را حذف کردند!

پیمان قاسمخانی درباره شوخی‌ها وسبک کمدی این فیلم گفت: این سبک شوخی که در فیلم می‌بینید، صد درجه بالاتر اش در جامعه هم هست. من درحد عرف جامعه حرف زدم. ما یک شوخی تمیز کردیم و این انگ جنسی درست نیست.

به گزارش تیتر هنر، پیمان قاسمخانی کارگردان و نویسنده “خوب، بد، جلف۲. ارتش سری” در ابتدای صحبت اش در نشست خبری این فیلم در سی و هشتمین فیلم فجر گفت: این فیلم دو نفری کارگردانی شده و در تیتراژ نامشان ذکر نشده زیرا این موضوع را دیر به وزارت ارشاد اطلاع دادیم.

وی ادامه داد: این فیلم از نظر تولید پر زحمت بود. جشنواره‌ها اقبالی به فیلم‌های کمدی ندارند و همین که در جشنواره هستیم اتفاق خوبی است.

قاسمخانی‌ در پاسخ به سوالی درباره پایان بندی ” خوب بد جلف۲‌ ” که با جمله ” ادامه دارد…” تمام شد فیلمش‌ را با آثاری چون “دزدان دریایی کارائیب” و “جنگ ستارگان” مقایسه کرد.

وی درباره بازی علی اوجی در این فیلم گفت: من به او گفتم دوست دارم مثل فُک‌ بازی کنی و او دقیقا همان را بازی کرد ولی این نکته را بگویم که او در قسمت ۳ هم نقش مهمی خواهد داشت.

پیمان قاسمخانی‌ در پاسخ به سوالی درباره جهت‌دار یا سیاسی بودن فیلم گفت: من فقط قصه تعریف می‌کنم و اگر حرف سیاسی هم می‌زنم به خاطر تعریف کردن داستان است و هیج جهت‌گیری و مسائل امنیتی وجود ندارد.

این کارگردان و نویسنده درباره گیشه‌ای بودن فیلمش توضیح داد: من هیچ فیلمی را فقط برای گیشه نمی‌سازم و دوست دارم بهترین کار را بنویسم و البته که هیج باجی‌ هم برای خندان مخاطب نمی‌دهم‌. به طور مثال سکانس‌های خیلی خنده داری را از پژمان جمشیدی حذف کردیم.

وی افزود: در ابتدا می‌خواستیم این را به صورت سریال کار کنیم و حتی ۱۱ قسمت نوشته شد و چون پرهزینه بود آن را به دو فیلم سینمایی تبدیل کردیم.

او درباره نقش ستاره پسیانی نیز گفت: بسیاری از بخش‌های بازی او در دست دوستان ممیز‌ حذف ‌ شد و نقشش همین قدر بود.

قاسمخانی‌ درباره زمان فیلم هم اظهار کرد: فیلم در ابتدا ۱۸۲ دقیقه بود و بعد به ۱۱۵ دقیقه تبدیل شد و بیشتر نقش گوهر خیراندیش بود که حذف شد.

این کارگردان در پاسخ به سوالی درباره جنس شوخی‌های این فیلم و خانوادگی بودن آن به طنز بیان کرد: این کاملا بستگی به جنس خانواده شما دارد‌ و این سبک شوخی جنسی صد درجه بالاتراش در جامعه هم هست و اگر فکر کنیم چنین چیزی نیست، اشتباه است‌. من درحد عرف جامعه حرف زدم. ما یک شوخی تمیز کردیم و این انگ جنسی درست نیست.

سام درخشانی بازیگر این اثر در بخشی از صحبت‌های خود به طنز گفت: اگر من نسبت به قسمت قبلی پیشرفت داشتم به خاطر حضور پژمان جمشیدی بوده اما چون اسمش را دیر به وزارت ارشاد دادیم نام او آورده نشد.

گوهر خیر اندیش به دلیل آنکه در ایران نبود در نشست حضور نداشت اما از طریق ارتباط تلفنی به سوالاتی پاسخ داد.

علیرضا مجمع منتقد حاضر در این نشست در سخنانی بیان کرد: این فیلم استاندارد لازم را در یک کمدی دارد اما یک نکته‌ای وجود دارد که این فیلم مورد پسند جشنواره‌ای نیست ولی رای مردمی خواهد گرفت.

در این نشست محسن چگینی (تهیه‌کننده)، پژمان جمشیدی، سام درخشانی، حامد کمیلی، ریحانه پارسا (بازیگران)، آیدین ظریف (طراحی صحنه)، عباس عباسی (طراح چهره‌پردازی)، حسین ابولصدق (صداگذار)، میثم مولایی (تدوینگر) حسین جلیلی (مدیر فیلمبرداری)، علیرضا مجمع (منتقد) حضور داشتند.