اکران «درخت گردو» در شهریور 1400

فیلم «درخت گردو» به کارگردانی محمدحسین مهدویان تا چند روز آینده در سینماها نمایش داده می‌شود.

به گزارش تیتر هنر، علی سرتیپی – پخش کننده این فیلم سینمایی – در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: «درخت گردو» هنوز برای اکران آماده نیست و نمایش آن از امروز نخواهد بود. کارهای نهایی آن در حال انجام است و اکرانش طی چند روز آینده آغاز خواهد شد.

«درخت گردو» ساخته محمد حسین مهدویان به تهیه‌کنندگی مصطفی احمدی محصول سال ۱۳۹۸ است که در جشنواره سی و هشتم فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد (پیمان معادی) و بهترین بازیگر نقش مکمل زن (مینو شریفی) را کسب کرد.

نام این فیلم که سال گذشته همزمان با هفته وحدت چند روز در کردستان اکران شد تا شرایط حضور در رقابت اسکار را داشته باشد، تاکنون چند بار برای اکران در سینماها در یک سال و نیم گذشته مطرح شده بود اما به دلیل تعطیلی‌های پیاپی سینما و عدم استقبال مخاطب دست اندرکاران این فیلم هم مانند بسیاری دیگر از آثار آماده در صف اکران، راضی به نمایش فیلم خود نبودند.

اما تیر ماه امسال مرتضی شایسته – دبیر شورای صنفی نمایش – خبر داده بود که همراه با فیلم «دینامیت»، «درخت گردو» هم روی پرده سینماها نمایش داده می شود. اگرچه قرار بود این اتفاق در همان اول تیرماه رخ دهد، سرانجام اکران این فیلم به شهریور رسیده و تا چند روز آینده نمایش آن در سینماهای کشور آغاز خواهد شد.

«درخت گردو» روایتی از واقعه بمباران شیمیایی سردشت است که مهران مدیری، پیمان معادی و مینا ساداتی از بازیگران اصلی آن هستند.

انتهای پیام