خرابی شیرهای دستشویی، هدر رفت آب و بی‌تفاوتی مسئولان کتابخانه ملی

در حالی‌که دولت بارها از طرق مختلف نسبت به کمبود آب و خشکسالی هشدار داده و از مردم خواسته کمتر و درست‌تر مصرف کنند با این حال سازمان‌ها و نهادهای زیر مجموعه دولت نسبت به کم‌آبی در کشور بی تفاوت هستند.

به گزارش هفت هنر، سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور یکی از مراکزی است که در طول روز مراجعه کنندگان زیادی دارد که هر لحظه احتمال خرابی وسایل در آن می‌رود. پس عقلانی و منطقی است که هر بخش از چند نیروی ماهر برای تعمیر قطعات خراب شده استفاده کند اما متاسفانه این موضوع چندان در کتابخانه ملی رعایت نمی‌شود و صدق می‌کند.

در گزارشی که مراجه‌کنندگان به هفت هنر داده‌اند، بی تفاوتی مسئولان کتابخانه نسبت به خرابی وسایل موجب اسراف سرمایه گرانبهایی چون آب شده است. شیر آب یکی از دستشویی‌های کتابخانه ملی خراب است و در طول روز آب بدون هیچ گونه مصرفی هدر می‌رود و این اتفاق انگار خیلی برای کسی مهم نیست. حتی وقتی مراجعه‌کنندگان به نیروهای خدماتی داخل محوطه رجوع می‌کنند و این موضوع را اطلاع می‌دهند، آنها با بیان اینکه چند روزی می‌شود که این شیرها خراب است و کسی به فکر درست کردنش نیست/ می‌گویند که این شیرها زیاد خراب می‌شود و چندین بار اطلاع داده‌اند ولی کسی پیگیری نکرده و آنها هم بی‌خیال هدر رفت آب شده‌اند.

در روزهایی که وزارت نیرو نسبت به مشترکان پرمصرف هشدار می‌دهد بجاست سازمان کتابخانه ملی با استخدام چند نیروی فنی خبره نسبت به خرابی‌های اینچنینی هر چه زودتر اقدام کند تا مایع باارزشی به نام «آب» انقدر مفت و مسلم هدر نرود.