بهمن ماه سال گذشته امیر تتلو در اینستاگرامش، تصویری از دست‌های دستبند خورده خود را منتشر کرد و گفت در استانبول بازداشت شده است.

حاشیه‌های لایو اینستاگرامی تتلو و ندا یاسی ادامه دارد

امیرحسین مقصودلو مشهور به تتلو خواننده موسیقی زیرزمینی با خلق حاشیه‌های تازه مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است، لایو‌های اینستاگرامی بحث برانگیز و عجیب تتلو کاربران زیادی را به خود جلب کرده است.
به گزارش تیتر هنر، شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان باعث شده که توجه‌ها به شبکه‌های اجتماعی افزایش یابد. با ادامه محدودیت‌های تردد و تعطیلی فعالیت‌های تفریحی و ورزشی بسیاری اوقات خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند. همین مسئله موقعیتی را برای چهره‌های مشهود ایجاد کرده که با استفاده از شبکه‌های اجتماعی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. در این بین اقبال به اینستاگرام بیش از دیگر برنامه‌هاست. بسیاری از سلبریتی با استفاده از فرصت موجود شب‌ها به صورت زنده در اینستاگرام با مخاطبان خود حرف می‌زنند.
بعضی از این ارتباط‌های زنده با حواشی فراوان همراه است. امیر تتلو از جمله مهمترین حاشیه‌سازان این روز‌ها در اینستاگرام است.
اخیرا لایو اینستاگرامیِ او با ندا یاسی از اینفلوئنسر‌های مشهور با ۴۳۶ هزار نفر دنبال‌کننده، رکورد پربیننده‌ترین لایو اینستاگرامیِ جهان را شکست. رکورد قبلی به دِرِیک، رپر معروف تعلق داشت.
همچنین در اتفاقی غیرمنتظره داگلاس کاستا؛ بازیکن تیم یوونتوس در لایو ایسنتاگرام تتلو حضور یافت که پس از چند دقیقه لایو تتلو ۴۳۶ هزار بیننده پیدا کرد و رکورد دِرِیک رپر مشهور کانادایی را شکست.
این اولین بار نیست که تتلو در اینستاگرام رکوردشکنی می‌کند. در شهریور ۱۳۹۸ تتلو از هوادارانش خواست تا اقدام به گذاشتن ده میلیون کامنت زیر پست او در صفحهٔ اینستاگرام‌اش کنند. در نهایت این اتفاق رخ داد و چندین میلیون نظر از سوی کاربران به صفحهٔ تتلو فرستاده شد و این رویداد واکنش افرادی مانند عمادالدین باقی، صادق زیباکلام و دیگر تحلیل‌گران و رسانه‌ها را در پی داشت.
فعالیت‌ها اخیر اینستاگرامی او نیز دوباره مورد توجه تحلیلگران قرار گرفته و ناظران استقبال از تتلو در شبکه‌های اجتماعی را نگران کننده ارزیابی می‌کنند.
محتوای لایو‌های تتلو عموما بسیار زننده، زشت و حاوی الفاظ رکیک است با این حال بینندگان زیادی دارد. او در اکثر گفت‌وگوهای خود حالت نامتعادلی دارد. چند شب پیش نیز پخش زنده گفت‌وگوی او با ساشا سبحانی، ژن خوب سرشناس و جنجالی بحث برانگیز شد. این ارتباط زنده نیز ۲۰۰ هزار نفر بینننده آنلاین داشت.
ساشا سبحانی متولد ۱۳۶۷ در تهران و فرزند احمد سبحانی سفیر سابق ایران در ونزوئلا است که در شبکه‌های اجتماعی تصویر از زندگی لاکچری خود منتشر می‌کند. البته پدر او پیشتر اعلام کرده بود رفتار‌های پسرش هیچ ارتباطی با او ندارد.
تتلو همچنین شب دیگری در گفت‌وگویی با یک خبرنگار خارج از ایران از روابط خود با برخی بازیگران سینما از جمله سحر قریشی و تینا آخوند تبار سخن گفت. او همچنین درباره چند تن از خوانندگان موسیقی رپ نیز اظهارنظر‌های جنجالی داشت و گفت که کار‌های آن‌ها ضعیف شده است.تتلو همچنین از مافیا در موسیقی ایران سخن گفت.
این حاشیه سازی‌ها در حالی رخ داده که تتلو اخیرا آهنگی تازه منتشر کرده که با اقبال هوادارانش همراه بوده است. ظاهرا او قرار است آلبوم تازه‌ای منتشر کند.

ماجرای بازداشت تتلو

بهمن ماه سال گذشته امیر تتلو در اینستاگرامش، تصویری از دست‌های دستبند خورده خود را منتشر کرد و گفت در استانبول بازداشت شده است.
ساعتی پس از انتشار این خبر هادی شیرزاد، رییس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی گفت که بازداشت تتلو در ترکیه با درخواست مراجع قضایی ایران انجام شده است.
او اظهار کرد به دنبال درخواست مراجع قضایی، و به دلیل ترغیب شهروندان و به ویژه جوانان به استفاده از موادمخدر و روان‌گردان، پلیس اینترپل برای این فرد اعلان قرمز صادر کرده بوده است.
اعلان قرمز در اینترپل از سوی کشور‌های عضو برای اشخاصی صادر می‌شود که تحت پیگرد قضایی قرار دارند یا روند قضایی از جمله صدور حکم محکومیت در دادگاه علیه آن‌ها به مرحله قطعی و اجرای حکم رسیده است.
در همان زمان دادستان کل کشور گفت که تتلو به زودی به کشور بازگردانده خواهد شد، اما مقامات ترکیه این مطلب را رد کردند.
پس از چند روز مشخص شد بازداشت تتلو مربوط به “نقض مقررات ویزا” بوده است، نه اعلان قرمز پلیس بین الملل. ظاهرا ماجرا از این قرار بوده است که ویزای کار موقت تتلو و دو عضو گروه موسیقی، که قرار بوده در لندن کنسرت اجرا کنند، لغو شده است.
به هر ترتیب تتلو حدود یک هفته بعد از بازداشتگاه استانبول آزاد شد. او خبر آزادی اش را در حساب کاربری اینستاگرام خود اعلام کرد.

سایه سنگین دیدار با رئیسی

امیر تتلو از یک سال پیش از ایران خارج شده و در ترکیه به سر می‌برد. او در این مدت نظرات عجیب و غریبی درباره ایران، دین و … داشته است. به گونه‌ای که حکم بازداشت او صادر شد و شمار زیادی خواهان دستگیری و بازگرداند او برای محاکمه در کشور شدند.
در این مدت اتهام‌های سنگینی به تتلو وارد شده است.
امیر تتلو از اردیبهشت سال ۹۶ پس از دیدار غافلگیر کنننده اش با ابراهیم رئیسی و حمایت از نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری تا امروز مسیر پر از پیچ و تاب را طی کرده است. او در همان سال ۹۶ مورد تقدیر رسانه‌های اصولگرا قرار گرفت و برای بدنه این جریان عزیز شد. او پس از انتخابات در اظهار نظرهای مختلف به اصلاح طلبان و دولت حمله و از اصولگرایان دفاع می‌کرد.
اما زمان زیاید طول نکشید که این خواننده رپ تغییر مسیر داد و با سرعت بیشتری به را ه پیشین خود بازگشت. حامیان تازه اش یعنی اصولگرایان نیز به سرعت با او بد شده‌اند و خواستار بازگرداندن او به ایران و محاکمه‌اش شدند.
تتلو بعد‌ها اعلام کرد که”جوانی و قدرت” ابراهیم رئیسی را سنجیده و به همین دلیل در انتخابات از او حمایت کرد بود. این درحالی است که بسیاری معتقد بودند این اقدام او گامی برای دریافت مجوز فعالیت در داخل کشور بوده است. خود او نیز اخیرا در یکی از گفت‌وگوهای اینستاگرامی‌اش این موضوع را تلویحا تائید کرده است. اتفاقی که هیچ وقت رخ نداد.
تتلو پیش از آن چند باری بازداشت شده بود. او در زمستان سال ۹۵ چند ماه قبل از حمایت از ابراهیم رئیسی به دلیل اهانت به یک مقام قضایی بازداشت و پس از از ۶۲ روز به قید وثیقه آزاد شد.
او دو سال پیش از آن نیز به دلیل “فعالیت زیر زمینی” بازداشت شده بود. در همان مقطع انتشار ویدئوکلیپ امیر تتلو روی ناو دماوند نیروی دریایی ارتش جنجال زیادی به پا کرد.
منبع فرارو

بهمن ماه سال گذشته امیر تتلو در اینستاگرامش، تصویری از دست‌های دستبند خورده خود را منتشر کرد و گفت در استانبول بازداشت شده است.