انتقادات جواب داد/ رضا رشیدپور فعلا به تلویزیون برنمی‌گردد

رضا رشیدپور در جدیدترین اظهارات خود صراحتا اعلام کرد که حضورش در تلویزیون را به زمانی دیگر موکول می‌کند.

به گزارش تیتر هنر، این مجری تلویزیون در جدیدترین اظهارات خود در صفحه شخصی‌اش درباره دلایل این اتفاق در توضیحاتی چنین نوشته است:

«سلام بر شما

تلویزیون سرمایه‌ی معنوی مردم و خانه‌ی من است. هر چه قدر چراغش روشن و مخاطبش بیشتر باشد، دل من هم گرم‌تر خواهد شد. برای اعتبار نام تلویزیون در بین مردم نام‌های بزرگ و پیشکسوتان فرهیخته‌ای مایه گذاشته‌اند که من در برابر عظمت آنها هیچ نیستم. با کمال میل دوست دارم که برنامه‌های امیدبخش و مطالبه گر برای مردم نازنینم بسازم و اجرا کنم که وظیفه‌ی من است و هیچ منتی بر گردن مخاطبان گرانمایه و ارجمند نیست.

می‌دانم تعدادی از مدیران روشن‌بین تمام تلاششان را کرده‌اند تا من یک بار دیگر بتوانم خدمتگزار وطنم و مردم باشم و می‌فهمم که تاچه اندازه تزریق امید و نشاط در جامعه‌ی امروز را ضروری می‌دانند. برای بالندگی و سربلندی این ملت باکری‌ها، همت‌ها و هزاران هزار شهید دیگر جانشان را کف دست گذاشتند آبروی اندک من که قابل این حرف‌ها نیست.

باعث افتخار من است که صدای بخشی از جامعه‌ی رسانه ملی باشم و اصولا هویت رسانه ملی را در همین تکثر مردم‌محور می‌دانم. همه سلیقه‌ها و باورها در چارچوب امنیت و منافع ملی برنامه بسازند و مخاطب خودشان را داشته باشند.

اما واقعیت آن است که در موقعیت حاضر احساس می‌کنم حضور من به جای آنکه سبب‌ساز نشاط یا امید باشد، دستمایه تشویش ذهن مخاطب و تشدید دوقطبی‌های غم‌انگیز خواهد شد. آفت بزرگ برای کشور عزیزمان همین حاشیه‌ها و دوقطبی‌سازی‌ها و  … است. بنابراین ضمن تقدیر مجدد از مدیران گرامی به ویژه مدیران ارجمند شبکه سه سیما که صادقانه برای این رخداد تلاش کردند، همچنین قدردانی فراوان از همکاران بی‌نظیرم در شبکه سه و به‌ویژه مسابقه «سیم آخر»، توفیق این خدمتگزاری را به زمانی مناسب‌تر موکول می‌کنم.

از تمام مخاطبان ارزشمند که برایم پیام مهربانی و همراهی گذاشتند بی اندازه سپاسگزارم و آن عده‌ای هم که به هر دلیلی با عصبانیت زبان به دشنام گشودند را به حکم هموطن بودن دوست دارم و عزیز من هستند. ما باید به زندگی در کنار هم عادت کنیم. به تنوع سلیقه‌ها عادت کنیم. به تنوع خواسته‌ها و سبک های زندگی عادت کنیم که این، به گمان من تنها راه بازگرداندن امید و نشاط واقعی به جامعه پر افتخار ایران است.

تصدق هشتاد و خورده‌ای میلیون هموطن.

فرزند کوچک شما رضا رشیدپور

صبح روز بیست و پنجم مر اد هزارو چهارصد و دو.»

طی روزهای اخیر بازگشت رضا رشیدپور و همچنین محمدرضا گلزار به عرصه اجرا در تلویزیون، به شکل‌های مختلف مطرح و درباره آن اظهار نظر شده است؛ رسانه‌ها در روزهای اخیر از بازگشت این دو چهره شناخته‌شده به تلویزیون خبر دادند و برخی حتی جزییات برنامه‌هایشان را هم اعلام کردند؛ با این همه خبر هنوز از سوی معاونت سیما یا شبکه پخش‌کننده به تایید رسمی نرسیده بود.