از بادیگاردهای بهنوش بختیاری تا ساده‌زیستی کیانو ریوز

فیلم منتشر شده از بادیگاردهای بهنوش بختیاری و سبک زندگی او با حاشیه‌های زیادی همراه شده است. او در حالیکه توسط مردان بادیگارد تا ماشینش هدایت می‌شود، سوار بر یک خودرو نیز توسط چند موتورسوار اسکورت می‌شود. شاید اگر کسی فیلم را از اول نبیند تصور می‌کند موتورسوارها در حال اسکورت یک شخصیت مهم کشوری هستند نه یک بازیگر درجه چندم.

این تصاویر متظاهرانه و زننده را با نحوه برخورد ستاره‌های سینمای آمریکا مقایسه کنید. بسیاری از آنها که مهم‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما را در کارنامه‌شان دارند، به دور از تشریفات و خیلی ساده زندگی می‌کنند. شاخص‌ترین نمونه‌اش کیانو ریوز،‌ ستاره فیلم ماتریکس است که با مترو در شهر تردد می‌کند و ابایی از برخورد با مردم جامعه‌اش ندارد. لئوناردو دیکاپریو نیز گاهی با دوچرخه در شهر محل زندگی‌اش می‌چرخد و به دنبال تجملات نیست.

زاکربرگ و شریک زندگی‌اش با وجود ثروت کلان در سبک زندگی‌شان بسیار ساده رفتار می‌کنند و بسیار مراقبند در طرز رفتارشان با مردم عادی سوءتفاهم و دلخوری پیش نیاید. حتی بیل گیتس به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد جهان در نوع پوشش و تردد در جامعه خیلی ساده و معمولی به نظر می‌رسد.

چهره‌هایی که مهم‌ترین فعالیت‌شان در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ محصولات مصرفی است، به دور از فکر و اندیشه، در حال تبلیغ مصرف‌گرایی و تجمل در یک جامعه بحران‌زده اقتصادی هستند. این ستاره‌های پوشالی در مبادلات اقتصادی برندها، تجمل‌گرایی را ترویج می‌کنند و تاثیری مخرب بر روان افراد جامعه می‌گذارند. در روزهایی که مردم به خاطر مشکلات عدیده اقتصادی با سختی روزگار می‌گذرانند، نمایش تجملات و اشرافی‌گری جز فروپاشی ذهنی مردم یک جامعه حاصل دیگری ندارد. این هنرمندان که جز پول دغدغه دیگری ندارند و مدام شعار مردمی بودن می‌دهند برای دریافت پول بیشتر حاضرند روان یک جامعه را بهم بریزند.