۱۰ کتاب چاپی پرفروش و برتر «آمازون» در سال ۲۰۱۶ / پیشتازی «هری پاتر» در فهرست پرفروش‌ها
۱۰ کتاب چاپی پرفروش و برتر «آمازون» در سال ۲۰۱۶ / پیشتازی «هری پاتر» در فهرست پرفروش‌ها

سال ۲۰۱۶ به پایان رسیده است. نگاهی کوتاه به پرفروش‌های سال گذشته خالی از لطف نیست. در مطلب زیر پرفروش‌های آثاری که به صورت چاپی و غیرالکترونیک منتشر شده‌اند معرفی می‌شوند.

سال ۲۰۱۶ به پایان رسیده است. نگاهی کوتاه به پرفروش‌های سال گذشته خالی از لطف نیست. در مطلب زیر پرفروش‌های آثاری که به صورت چاپی و غیرالکترونیک منتشر شده‌اند معرفی می‌شوند.

به گزارش هفت هنر به نقل از پابلیشرز ویکلی- صنعت چاپ در سال گذشته انتشار دو عنوان جدید از مجموعه «هری پاتر» را به خود دیده است و اصلاً جای تعجب ندارد که یکی از این دو عنوان در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار گیرد. تنها موضوع شگفت‌انگیز این است که آخرین عنوان کتاب «جی. کی. رولینگ» بر خلاف دیگر عناوین یک رمان نیست و نمایشنامه است و به تنهایی به نگارش درنیامده است و با همراهی «جان تیفانی»، کارگردان تئاتر و «جک تورن»، نمایشنامه‌نویس به نگارش درآمده است.

این نمایشنامه در ۳۱ جولای سال گذشته منتشر شد و تا پایان سال حدود چهار و نیم میلیون به فروش رسید. کتاب دوم در این فهرست کتاب «مدرسه قدیمی» نوشته «جف کینی» در جایگاه دوم قرار دارد.

کتاب Killing the Rising Sun نوشته «بیل اوریلی» در جایگاه سوم این فهرست قرار دارد. کتاب مشهور سال گذشته تحت عنوان «دختری در قطار» به فروش بالای خود در سال گذشته نیز ادامه داد و سبب شد جایگاه چهارم سال گذشته را نیز حفظ کند.

تنها کتابی که حضور آن در فهرست ده کتاب برتر عجیب است داستان «مردی به نام اُو» نوشته «فردریک بکمن» نویسنده سوئدی است که توسط انتشارات «Washington square» منتشر شد و در جایگاه پنجم قرار دارد. کتاب با وجود چاپ در ۶۵۰۰ نسخه در میان کتابفروشان سرخ‌پوست بسیار پرطرفدار بود. در سال ۲۰۱۶ بود که آخرین رمان «بکمن» در «ایالات متحده» منتشر شد و به انتشار دوباره دیگر آثار وی نیز کمک کرد.

در فروشگاه آنلاین کتب الکترونیکی آمازون کتاب «دختری در قطار» نوشته «هاوکینز» جذابیت بیشتری دارد و برای دومین سال متمادی در صدر فهرست پرفروش‌ها قرار گرفت. کتاب دیگر وی «داخل آب» نیز توسط انتشارات «Riverhead» و در ماه می سال جاری منتشر خواهد شد.

کتاب «کودک نفرین‌شده» نوشته «جی. کی. رولینگ» در بازار دیجیتال نیز از شانس بسیاری برخوردار بود و در جایگاه سوم پرفروش‌ها قرار دارد. کتاب «بلبل» نوشته «کریستین هانا» که یک رمان تاریخی است در جایگاه چهارم قرار دارد. این داستان در ماه فوریه سال ۲۰۱۵ منتشر شد اما سال گذشته بسیار پرفروش‌تر از سال انتشار خود شد و در جایگاه چهارم قرار گرفت. جایگاه پنجم پرفروش‌های آمازون نیز به کتاب «خواهر یک، دو، سه» نوشته «نانسی استار» اختصاص یافت.

ده کتاب چاپی پرفروش سال ۲۰۱۶ به شرح زیر است:

Harry Potter and the Cursed Child: Parts 1 and 2 / J.K. Rowling et al / Scholastic/Levine
Double Down (Diary of a Wimpy Kid #11) / Jeff Kinney / Amulet
Killing the Rising Sun / O’Reilly/Dugard / Holt
The Girl on the Train / Paula Hawkins / Riverhead
A Man Called Ove / Fredrik Backman / Washington Square
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children / Ransom Riggs / Quirk
The Whistler / John Grisham / Doubleday
Fantastic Beasts and Where to Find Them / J.K. Rowling / Scholastic/Levine
The Life-Changing Magic of Tidying Up / Marie Kondo / Ten Speed
The Magnolia Story / Gaines/Gaines / Thomas Nelson