پخش «تبعیدی‌ها»، «سیانور» و «معما» از آی‌فیلم
پخش «تبعیدی‌ها»، «سیانور» و «معما» از آی‌فیلم

فیلم‌های سینمایی «تبعیدی‌ها»، «سیانور» و «معما» هم‌زمان با ایام دهه فجر از کانال آی‌فیلم۲ پخش می‌شوند.

فیلم‌های سینمایی «تبعیدی‌ها»، «سیانور» و «معما» هم‌زمان با ایام دهه فجر از کانال آی‌فیلم۲ پخش می‌شوند.

به گزارش تیتر هنر، کانال آی‌فیلم۲ در روزهای دهه فجر ۱۰ فیلم سینمایی برای مخاطبانش نمایش می‌دهد.

بر اساس این گزارش، فیلم‌های ۱۳، ۱۴ و ۱۵ بهمن «تبعیدی‌ها»، «سیانور» و «معما» خواهد بود.

«تبعیدی‌ها» که امشب روانه آنتن می‌شود، فیلمی است به کارگردانی جهانگیر جهانگیری ساخته سال ۱۳۷۰، با بازی فرامرز قریبیان، هادی اسلامی، حبیب اسماعیلی، مجید میرزاییان و مهدی آریان‌نژاد.

در تبعیدی‌ها می‌بینید: پس از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ تعدادی روزنامه‌نگار، آزادی‌خواه و مبارز و افسران ضدکودتا دستگیر و پس از محاکمه، در دادگاه‌های فرمایشی به منطقه‌ای خشک و گرم در جنوب کشور تبعید می‌شوند…

«سیانور» به کارگردانی بهروز شعیبی نیز فردا یکشنبه ۱۴ بهمن پخش می‌شود.

این فیلم سینمایی در سال ۱۳۹۵ در سینماهای کشور اکران شد و بازیگرانی نظیر مهدی هاشمی، هانیه توسلی، پدرام شریفی، بابک حمیدیان، حامد کمیلی، بهنوش طباطبایی، آتیلا پسیانی و… در آن ایفای نقش کردند.

داستان «سیانور» برگرفته از روایات رسمی دولت ایران از وقایع درونی سازمان مجاهدین خلق ایران پیش از انقلاب ۱۳۵۷ ایران است. این فیلم بازگوکننده اختلافات میان دو دسته در سازمان مجاهدین خلق و درگیری میان چهره‌های کلیدی آن مانند تقی شهرام، مرتضی صمدیه لباف و مجید شریف واقفی در متن یک داستان عاشقانه نافرجام است.

فیلم سینمایی دوشنبه ۱۵ اردیبهشت «معما» خواهد بود که در سال ۱۳۶۵ به‌کارگردانی حسین زندباف ساخته شده است.

در این فیلم هادی اسلامی، محمد برسوزیان، عنایت اله شفیعی، علی ترابی و مرتضی حاج سیداحمدی بازی کرده‌اند.

خلاصه ماجرای «معما» از این قرار است: سال ۱۳۵۶، در آستانه ورود رئیس جمهور آمریکا به تهران، رضا درگاهی کارمند تأسیسات فرودگاه بر اثر سرعت زیاد اتومبیل، گروهبان رحمتی، پاسبان گشت را زیر می‌گیرد. اسلحه پاسبان مفقود می‌شود. اداره آگاهی سروان کیانی و سروان قاسمی را مأمور پیگیری پرونده می‌کند. سازمان امنیت مفقودشدن سلاح را با ترور رئیس جمهور آمریکا مربوط می‌داند…

این فیلم‌های سینمایی در ساعت ۱۶:۰۰ به‌وقت تهران، ۱۷:۰۰ به‌وقت کابل و ۱۷:۳۰ به‌وقت دوشنبه روانه آنتن می‌شود و در سه نوبت به‌فاصله ۶ ساعت بازپخش خواهد شد.