هنرمندان به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی واکنش نشان دادند.

هنرمندان به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی واکنش نشان دادند.

به گزارش هفت هنر،  ابراهیم حاتمی کیا در خصوص درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیامی نوشت:« انا لله و انا الیه راجعون. نمی‌شود از انقلاب اسلامی ایران‌ حرف زد، بی آنکه از آیت‌الله رفسنجانی یادی نکرد. نمی‌شود برگ‌های تاریخ انقلابمان را ورق زد، اما نام آیت‌الله رفسنجانی را ندید. حافظه‌ی تاریخ انقلاب، بی نام آیت‌الله رفسنجانی کامل نیست.»

رسول صدرعاملی هم چنین واکنش نشان داد:«حس غریبی است ، یه جورایی انگار پشتت خالی شده ، مثل مرگ ناگهانی پدر ، کسی که بودنش خوب بود و دلت را گرم میکرد با بودنش ، صبوری و تحمل درس بزرگ او بود و حالا نبودنش را چرا نمیفهمم ، حس تلخ عجیبی است حداقل برای هم نسلان من و همه انها که چه هزینه هایی دادند برای انقلاب و آرمانهایشان.»

تینا پاکروان نیز در پیامی نوشت:«خبر شوک آور بود .اصلاحات یتیم شد. خداحافظ سیاستمدار بزرگ ایران»

رضا میرکریمی با متن «خدا حافظ یار صبور» رفتن رئیس جمهور دوران سازندگی را تسلیت گفت. رضا رشیدپور هم با چند واژه «کلمه کم است» از این ضایعه نوشت.

حامد بهداد با جمله «رفتنت هنوز زود بود» واکنش نشان داد. همچنین مهدی سلطانی اینگونه نوشت:«من مى روم…تو مى روى… او رفت… آنها مى روند… همه مى رویم..» همچنین سعید روستایی کارگردان فیلم ابد و یک روز در صفحه اینستاگرامش این جمله جالب را نوشت:«زمان گاهی زوال عقل می‌آورد و گاهی قوای عاقله را به کام مرگ می‌کشد.مرگ می‌توانست فاجعه نباشد اگر چنانکه دکارت تصور می‌کرد، عقل میان انسان‌ها به تساوی قسمت شده بود.در میان شور و شعار و غوغا و قهرمان‌بازی، سهم عقل اندک بود و اکنون با رفتن آن قوای عاقله اندک‌تر.»

رضا کیانیان، مسعود ردایی، الهام پاوه‌نژاد، آرام جعفری، امیرمهدی ژوله، جواد رضویان، حسین کیانی، الهام حمیدی، بهنوش بختیاری، شیلا خداداد، بیژن بنفشه‌خواه، دیگر هنرمندانی هستند که تا الان رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفته‌اند.